Dünya Parmağının Ucunda!

Zonguldak Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Batı Karadeniz’İn özellikle deniz turizmiyle adını duyurmuş şehri Zonguldak’ta, Karadeniz Ereğlisi en önemli ilçelerden biridir. Özellikle yaz aylarında deniz turizmine bağlı olarak nüfusu artan Zonguldak’ta Cehennemağzı Mağaraları ve Gökgöl Mağarası mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Şimdilik sadece Almanya kalkışlı Zonguldak uçuşlarının yapıldığı Zonguldak Havalimanı, Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 50 km mesafede bulunmaktadır. Zonguldak Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Zonguldak Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Zonguldak Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Zonguldak’a Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Zonguldak’ın Yöresel Lezzetleri

Baklaç, beyaz baklava, çöpele, çükündür mancarı, Ereğli pidesi, hüppülü, kartlaç, kavşak fasulye, kömeç, malay, pırasa dolması, pürtüklü bambam, sütlü armut, tenekede tavuk, tıntın çorbası, zılbıt.

 

Zonguldak’ta Görülmesi Gereken Yerler

Cehennemağzı Mağaraları, Filyos Kalesi, Gökgöl Mağarası, Harmankaya Şelaleleri, Ilıksu Plajı, Kapuz Plajı.

 

Zonguldak’ta Alışveriş Önerileri

Devrek bastonu, Elpek bezi, madenci heykelcikleri, Osmanlı çileği, tel kırma.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X