Uçuş Rehberi

Yiyecek ve İçecek Servisi

Yiyecek ve İçecek Servisi

Her hava yolunun yolcularına yiyecek ve içecek servisi bulunur. Ne kadar uzun süre uçacağınız ve hangi sınıfta yolculuk ettiğinize bağlı olarak değişen yiyecek servisleri her hava yolunun yolcusunu memnun etme isteğine bağlı olarak hazırlanıyor. Uçaktaki yüzlerce kişinin damak zevkine uygun lezzetleri ortaya çıkarmak için birbirinden başarılı şefler bir araya gelip, menüleri oluşturuyorlar.

İç hat uçuşlarda çoğu zaman sandviç, zeytinyağlı yemek ve tatlı ikramları bulunuyor. Bunun yanında içecek servisinden de dilediğiniz gibi yararlanma şansınız bulunuyor.

Uçağın kalkışından hemen sonra başlanan yiyecek ve içecek servisi, uçuşların en sevilen dakikaları olarak biliniyor. Özel olarak bildirmek istediğiniz hizmetleri uçuştan en az 24 saat önce hava yolu şirketine iletebilirsiniz. Bu durumda uçakta olmayan ve ihtiyacınız olan yiyecekler uçağa alınır. Eğer bir alerjiniz bulunuyorsa bunu da uçuştan en az 24 saat önce bildirmeniz gerekiyor. Bu sayede size özel yiyecek ve içecekler hazırlanıyor.

Uçaklarda servis edilen yiyecekler, uçuş saatlerine göre belirleniyor. Eğer uçuşunuz okyanus aşırıysa ayrı, aynı kıta içerisindeyse ayrı menüler hazırlanıyor. Mutlaka yolcularına seçenek sunan hava yollarının çoğu bu konuda ücret talep etmiyor fakat kabinde servis edilen yiyeceklerden ücret talep eden hava yolları da bulunuyor. Biletlerinizi alırken bu konu hakkında doğru bilgi edinmek için hava yolu firmalarının müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Sıcak içecekler de dilediğiniz zaman kabin ekibi tarafından hazırlanarak ikram ediliyor. Kalkış ve iniş anı harici her türlü yiyecek ve içecek servisi bulunan uçaklarda atıştırmalık lezzetler ve hazır ürünler de bulabilirsiniz. Uçuşlar sırasında yiyecek ve içeceklerin yolculuğa ayrı bir keyif kattığı bilinen bir gerçek. Uzun uçuşlarda hoş geldiniz içeceği ile başlayan yiyecek ve içecek ikram servisleri uçak inişe geçene kadar devam ediyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X