Uçuş Rehberi

First Class Nedir ?

First Class Nedir

First Class, birinci sınıf anlamını taşıyan ve uçaklarda ayrı bir bölümde, özel hizmetlerle seyahat etmenizi sağlayan uçuş sınıfıdır. Her hava yolunda farklı hizmetler ve farklı seçenekler sunan first class uçuşlar, çoğunlukla ayrıcalıklı yolcuların seyahat ettiği özel bir bölümdür. Bir otel odasında seyahat ediyormuş gibi hissetmeniz için tasarlanan first class uçuşlar her ihtiyacınıza karşılık veren detaylarla ve hizmetlerle doludur.

First class uçuşlar özellikle uzun uçuşlarda rahat ve lüks bir yolculuk geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor. 12 saatlik bir uçuş sırasında televizyon, konsol oyunları, yatak, kendinize ait banyo, birbirinden lezzetli yemekler sunuluyor. Ses izolasyonu sağlayan kulaklıkların bulunduğu first class sınıflarında aşçıların özel olarak hazırladığı yemeklerle, en güncel filmleri izleyebilme şansınız bulunuyor. Her hava yolu farklı tasarım ve hizmetlerle first class uçuşlarına yer veriyor. Daha çok uzun uçuşlar için kullanılan uçaklarda bulunan bazı first class hizmetleri, havaalanına ulaşımınız için sizi evinizden alarak başlıyor.

First class uçuşların en büyük özelliği, 35 bin fit yükseklikte, gerçek bir restoran tecrübesi yaşatmalarıdır. Dünyanın en yetenekli şefleri tarafından oluşturulan first class yemek menüleri dünyanın dört bir yanından sevdiğiniz tatları uçuş sırasında karşınıza çıkarıyor.

First class uçuşlar, havaalanından itibaren özel hissettirmeye başlıyor. Lounge salonlarında harika vakit geçirmeniz için her hava yolunun yüzlerce farklı seçeneği bulunuyor. Sıra beklemeden girdiğiniz havaalanında, lounge salonlarında first class uçuşunuz başlayana kadar birbirinden özel servislerden yararlanmak mümkün. Avrupa'da neredeyse tüm hava yollarında first class uçacaklar için özel lounge salonları bulunuyor.

Uzun uçuşlarda sorunu genel olarak bagaj kuralları oluşturuyor ama first class uçuşlarda herhangi bir bagaj kısıtlaması yok. Uzun süren bir yolculuk için ihtiyacınız olan tüm eşyaları herhangi bir ceza talebi bulunmadan yanınızda götürebiliyorsunuz. Aynı zamanda bazı hava yollarının eşyalarınız gelip evinizden aldığı ekstra ücrete tabi servislerden de yararlanmanız mümkün.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X