Uçuş Rehberi

Economy Class Nedir ?

Economy Class Nedir

Uçuşlarda en ekonomik biletlerin bulunduğu bölüme economy class adı verilmektedir.Kampanyalı uçak biletleri ve promosyon biletlerin tamamı economy class bölümünden satışa sunulmaktadır. Kendi içinde de farklı fiyat tarifeleriyle satışa sunulan economy class uçak biletleri, her hava yolu tarafından en fazla kontenjan tanınan uçuş sınıfıdır.

Economy class uçuşunuza kontuardan check-in yaparak geçiş yapmak için uçuştan en az iki saat önce havaalanına gitmiş olmanız gerekiyor. Çoğu hava yolu uçuşa 40 dakika kala kontuarlarını kapatıyorlar. Eğer gecikirseniz uçağı kaçırabilirsiniz.

Economy class uçuşlar için online check-in sistemleri uçuştan 24 saat önce açılıyor. İnternet üzerinden müsait olan koltuklardan birini seçerek uçaktaki yerinizi alabilir ve uçuştan 2 saat önce değil 1 saat önce havaalanına gitme şansını yakalayabilirsiniz. Yalnız bu saatler uçacağınız bölgeye veya uçuş yoğunluğuna göre de değişmektedir. Teslim etmeniz gereken bagajınızı bırakıp, uçağı bekleyeceğiniz salona geçebilirsiniz. Economy class uçuşlarda herhangi bir lounge hizmeti bulunmuyor ama dilerseniz bu hizmetlerden birini satın alarak lounge hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Son dönemde yoğun ilgi gören mobil check-in'ler, online check-in'den sonra hava yollarının tek tek kullanmaya başladığı, hem yolculara hem de hava yollarına büyük kolaylık sağlayan bir sistem. Dilerseniz havaalanına giderken check-in yapabileceğiniz mobile check-in ile cep telefonlarınızdan yerinizi seçebilirsiniz.

Economy class uçuşlarda lounge hizmetlerinden yararlanmak için bankaların veya havaalanlarının özel kartlarına başvurabilirsiniz. Özel hizmetler sunan üyelik kartları otopark ücretlerinde de indirim sağlıyor. Lounge hizmetlerinden yararlanmak için eğer bir kart başvurunuz bulunmuyorsa, havaalanında uçuşunuzu beklemek istediğiniz lounge seçeneğinin ücretini ödeyerek hizmet alabilirsiniz.

Economy class uçuşlarda yiyecek ve içecek ikramları uçuş saatlerinize göre belirlenmektedir. Bazı hava yolları ikramlardan ücret talep ediyor ama genel olarak büyük hava yollarını tercih ediyorsanız yiyecek içecekler ikram olarak sunuluyor. Bu bilgiyi bileti alırken görevliye sorarak teyit edebilirsiniz Özel bir talebiniz bulunuyorsa, uçuştan en az 24 saat önce hava yoluna bunu bildirmeniz gerekiyor.

Ekonomi class uçuşlarda uçuş süresine göre film, dizi izleme seçenekleriniz bulunuyor. Uçak modeline göre müzik yayını ve kulaklık hizmetleri de uçaklarda karşınıza çıkabilir. Huzurlu ve keyifli bir uçuş geçirmek için hava yollarının sunduğu hizmetlerden yararlanmak, yapabileceğiniz en güzel şey. Müzik yayını eşliğinde kitabınızı okuyarak yolculuk yapabilir, eğer film yayınlanıyorsa, uçağın ikramları eşliğinde filmi izleyebilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X