Uçuş Rehberi

Vize Bilgileri

Vize Bilgileri

Yurt dışına çıkmadan önce hazırlıkların en önemlisini vize işlemleri oluşturuyor. Gideceğiniz ülkenin vize bilgilerini elde ettikten sonra başlatacağınız işlemlerde dikkat etmeniz gereken çok fazla ve ince detay var. Dış İşleri Bakanlığı'nın hazırladığı listeler ve rehberler ihtiyacınız olan bilgileri içeriyor. Ülkelere göre farklılıklar gösteren vize başvuru bilgileri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için farklı kurallar ve yöntemler içeriyor. Bu nedenle gideceğiniz ülkenin konsolosluğu ile direkt olarak iletişime geçip, ülkeyi ziyaret amacınıza göre doğru bilgileri edindikten sonra başvurunuzu başlatmanızda fayda var. Seyahat tarihinizden en az 15, en çok üç ay öncesinde başvurularınız işleme alınıyor. Vize danışmanlık şirketlerinden yardım alarak da vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şahsi başvuru isteyen ve mülakata çağıran konsolosluklar için de randevularınızı alırken dikkatli olmanız gerekiyor.

 


Vizesiz destinasyonlar & kapıda vize uygulaması

 


2014 yılı itibariyle Türk vatandaşlarının vize almadan seyahat edebileceği ülke sayısı 74'e yükseldi. Güncel bir pasaport ile ziyaret edebileceğiniz vizesiz destinasyonlar farklı kıtalarda farklı güzellikler ve özelliklerle ziyaretçilerini ağırlıyor. Sayısı gittikçe artan vizesiz destinasyonlara ek olarak sınır kapısında vize alabileceğiniz ülkeler de ziyaret öncesi herhangi bir başvuru ile uğraşmadan gidebileceğiniz ülkeler. Vizesiz destinasyonlar hakkında detaylı bilgi için vizesiz gidilen ülkeler sayfamızda bilgi alabilirsiniz.
Schengen vizesi
Avrupa'da bulunan Schengen Bölgesi'ne bağlı ülkelerin, aralarındaki sınırları ve kontrolleri kaldırmalarıyla geçtikleri uygulamaya Schengen Sözleşmesi ile başlandı. Schengen bölgesinde bulunan ülkeler 1995 yılından beri birbirilerine olan sınırlarındaki kontrolleri kaldırdılar. Polis, vize ve yargı alanlarındaki ortak kararları uygulayan ülkelere dışarıdan ziyaretlerde de Schengen vizesi uygulanmaya başlandı. Her ülkenin kendi içinde ayrılan kuralları bulunuyor. Örneğin Fransa’ya gitmek için Schengen vizesine başvurduğunuz zaman parmak izi vermeniz gerekiyor. Bu işlemi de ayrı bir randevu alarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Schengen vizesi sayfamızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Amerika vizesi
Tüm vize başvurularından farklı bir yöntem yürüten Amerika Birleşik Devletleri, vize başvurularını internetten doldurduğunuz form sonrasında randevu vererek gerçekleştiriyor. Yalnızca şahsi başvuru ile alabileceğiniz Amerika Vizesi, ziyaret sebebine göre farklılıklar gösteriyor. Amerika vizesi başvurusu hakkında bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X