Uçuş Rehberi

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi için şimdiye kadar gördüğünüz tüm işlemlerden farklı bir şekilde başvuru yapmanız gerekiyor. İlk olarak bilmeniz gereken İngiltere bir Schengen ülkesi değil; yani diğer Avrupa ülkelerini ziyaret ederken aldığınız Schengen vizesi, İngiltere için işinize yaramayacaktır. Hatta tüm Avrupa ülkelerine giriş yapabilen yeşil pasaport sahipleri de İngiltere için vize başvurusu yapmak zorundadır.


İngiltere vizesi için ilk adım


Hangi vizeye başvuracağınıza kadar verdikten sonra gerekli tüm evrakları bir araya getirmeniz ve daha sonra online başvuru yapmanız gerekiyor. Evrak teslimini birinci elden yapmanız çok önemli. Posta, kargo veya bir başkasının götürdüğü evraklar da işleme alınacaktır ama en ufak bir aksilikte sorunu çözmek için sizi görmek isteyeceklerdir. Bu nedenle en iyisi online vize başvurusunu yaptıktan sonra belgelerinizi kendiniz götürmeniz. Başvurular Ankara veya İstanbul'da değerlendirmeye alınıyor. Belgelerinizi diğer şehirlerden posta yolu ile göndermeye karar verirseniz, başvuru süreciniz 1-2 gün aksayabilir.


Belgeler: (General Visitor – Çalışan Turist Vizesi)


Son üç ayda çekilmiş, iki adet arka fonu beyaz vesikalık Online başvuru formu (linkten başvurabilirsiniz https://www.gov.uk/apply-uk-visa En az altı ay geçerli pasaport Firmanız tarafından gidiş amacınızı ve tarihlerinizi belirten İngilizce dilekçe Şirketinizin imza sirküleri Son dönem işlenmiş vergi levhası Son üç aylık döneme ait faaliyet belgesi (İngilizce) Şirketinizin kuruluş belgesi (İngilizce) Son üç aylık maaş bordrosu SSK işe giriş bildirgesi SSK hizmet dökümü Son üç ayda işlenmiş en az 6000 TL bakiyeli banka cüzdanı Otel ve uçak konfirmesi Aile veya arkadaş ziyaretine gideceklerin adres ve telefon belirtilen davetiyeleri Vukuatlı nüfus kayıt örneği Tüm bu belgeler turist olduğunuzu kanıtlamak için toplanıyor. Özellikle maddi durumunuzu özetleyen veya bir yerde çalıştığınızı gösteren belgeler, İngiltere vizesi almanız konusunda size pozitif etkiler sağlayacak belgeler. Vize başvurunuzu gerçekleştirirken tüm belgelerinizin düzenli bir şekilde dosyaya yerleştirmeniz, konsolosluğun hakkınızda olumlu karar vermesine etkili olabilir. Randevu gününde konsolosluğa gitmeniz, dosyanızı teslim etmeniz, daha sonra da parmak izi ve iris örneği vermeniz gerekiyor. Başvuru sonrası size verilecek olan fişin üzerindeki numara ile İngiltere vize başvurusunu gerçekleştirdiğiniz web sitesinden vize sonucunuzu takip edebilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X