Uçuş Rehberi

Çocuklarla Seyahat

Çocuklarla Seyahat

Seyahat özenle hazırlanılması gereken bir aktivite. Bir de çocuklar işin içine giriyorsa gösterilen özen çok daha yüksek miktarda olmalı. Yeni bir yerin yaşatacağı heyecan ve merak çocuğunuzun hareketlenmesini ve çok daha aktif bir hale gelmesini sağlayacaktır. Çocuklarla seyahatlerinizde her zaman dikkatli olmak birinci kural. Diğer kural ise iyi hazırlanmış olmak. Özellikle yaz aylarında çocuklar güneşin zararlı ışıklarından kötü etkilenebiliyorlar. Bu nedenle yaz aylarında çocuklarla seyahate gidiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken etmen güneş. Gün boyunca enerjik olan çocuklarınızın yeterli sıvıyı aldıklarından da emin olmanız gerekiyor.


Çocuklarla seyahatte yanınıza almanız gerekenler


Ağrı kesici ve ateş düşürücü bir şurup


Alerjik bünyeli çocuklar için ilaçlar


Güneş yanığı, böcek ısırması ve pişik için kremler


Güneş koruyucu krem ve losyon


İlkyardım çantası


Şapka, cibinlik


Sinek ve böcek ilaçları


Yüzmek için simit, yelek, kolluk vs.


En sevdiği oyuncaklar


Çocuklarla uçak seyahati


Çocuklarla bineceğiniz uçak seyahatlerinin belli başlı kuralları bulunuyor. Anne ve babaları genel olarak tedirgin eden bu konu, dikkatle davranıldığında ve kurallara uyulduğunda sorunsuz olarak atlatılabiliyor. 1 yaşını doldurmamış bebekler için 15 Euro bebek ücreti alınmaktadır. Bebeğin yanında 16 yaşından büyük bir refakatçi bulunmak zorundadır ve her yetişkin en fazla iki bebekle seyahat edebilir. Uçakta bebek koltuğu talep edecekseniz, uçak biletlerinizi alırken bunu belirtmeniz gerekiyor. Kabin ekibinin yardımıyla, bebek koltuğunu yerleştirebilirsiniz. Yeni doğan bir bebek, yedi günlük olana kadar basınçlı kabinde seyahat edemez.


2 yaşından büyük çocuklar için genelde yetişkinlerle aynı koltuk ücretleri uygulanır. Çocukların uçaktan korkmamaları ve etkilenmemeleri için yolculuktan iki hafta önce bilgilendirilmeleri rahat bir seyahat geçirmenizi sağlayacaktır. Uçaktaki yüksek basınçtan etkilenen çocukların ağlamaları ve huysuzlaşmaları oldukça doğal. Basınçtan etkilenmelerini ve kulak tıkanıklığını engellemek için kalkış ve iniş anında emzik verilebilir. Kulaklarının tıkanmaması seyahati sessiz ve uyumlu bir şekilde bitirmelerini sağlar. Aynı zamanda uçuş boyunca yeterli sıvı almalarını sağlarsanız çocuklarınızla kusursuz bir seyahat geçirebilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X