Uçuş Rehberi

Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri herkesin hayalinin bir köşesinde duran ve ziyaretin hem uzaklık hem de vize işlemleri açısından zor olduğu bir ülke. Amerika vizesi için yapmanız gereken birçok işlem, toplamanız gereken belgeler ve dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. İlk olarak bilmeniz gereken en önemli detay, Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu vize işlemleri için yalnızca şahsi başvuruları değerlendiriyor. Bir danışman şirketten yardım alabilirsiniz ama başvuruyu ancak şahsi olarak gerçekleştirebilirsiniz.


Amerika vizesi ve prosedürler


Amerika Vize başvurularının prosedürü çok sık değişiyor. Bu nedenle ziyaret edeceğiniz zaman en güncel bilgilere ulaşmak için Amerika Konsolosluğu'nun web sitesinden yararlanabilirsiniz. (http://turkish.turkey.usembassy.gov/) Aynı zamanda göçmen vizesi ve turistik vizenin de başvuru koşulları her ülke vizesinde olduğu gibi Amerika vizesi için de farklılık gösteriyor. Konsolosluktan direkt bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerinden faydalanarak telefonla veya Skype üzerinden tüm sorularınızı konsolosluk çalışanlarına yöneltebilir ve ihtiyacınız olan tüm bilgiyi alabilirsiniz.


Amerika Birleşik Devletleri Vize Randevu ve Bilgi Servisi


Hafta içi her gün: 07:00 – 19:00 arası Telefon: 00 90 850 252 63 55 Skype ID: usvisaturkey Başvuru: https://usvisa-info.com/

Amerika vizesi bekleme süreci


Randevunuzu alıp, konsolosluğun temin ettiği formunuzu doldururken, başvuracağınız vizeyi doğru işaretlemeniz başvurunun en önemli adımlarından biri. Eğer yanlış belirtirseniz başvurunuz dikkate alınmaz. Online form doldurmayı tercih ederseniz, randevunuzdan üç iş günü öncesinde tamamlamanız gerekiyor.

Amerika konsolosluk kuralları


Vize başvurunuzu şahsi olarak gerçekleştirmek üzere gideceğiniz Amerika Konsolosluğu'nun oldukça sıkı kuralları bulunuyor. İşte konsolosluk ziyaretinde yanınızda bulundurmamanız gerekenler; Dizüstü bilgisayarlar Tüm cep telefonları Tablet bilgisayarlar ve e-kitap okuyucuları MP3 ve tüm müzik oynatıcılar USB/Taşınabilir bellekler Fotoğraf makinesi ve kameralar Taşınabilir oyun konsolları Bavul, valiz ve çantalar Tüm şişelenmiş sıvı maddeler Yanıcı sıvı içeren şişe ve çakmaklar

Vize seçenekleri


( http://turkish.turkey.usembassy.gov/vize_kategorileri.html ) Burada karşınıza çıkacağı gibi Amerika vizesinin birçok farklı seçeneği bulunuyor ve başvurunuzu tamamlamak için formu internet üzerinden seçip, doldurmanız gerekiyor.


Başvuru için gerekli belgeler


Amerika için turistik vizeye başvuracak olan herkesin, DS-160 formunu online olarak doldurmaları gerekiyor. Formu internetten doldururken imza ve onay tuşlarına basmadan tekrar kontrol etmenizde fayda var.


Amerika vizesine başvuran adayların yanlarında, Amerika'da geçirecekleri süre boyunca nerede kalacakları, aile bağları, iş durumları ve ülkelerine geri dönmek zorunda olduklarını kanıtlar nitelikte belgelere ihtiyaçları var. Mülakat sırasında bu belgelerin konsolosluk çalışanlarına verilmesi gerekiyor. Dilerseniz ülkenize bağlı olduğunuzu gösteren belge ve kanıtlarınızı da konsolosluk çalışanlarına sunabilirsiniz.


Uluslararası yolculuklarınızı gösteren önceki pasaportlarınızı ve varsa daha önce aldığınız Amerika vizesini de başvuru sırasında yanınızda bulundurmanız önemli kurallardan biri.


Son 6 ayda çekilmiş 5 x 5 fotoğraf. (Fonu beyaz olmalı ve yüz kameraya dönük olmalı)

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X