Uçuş Rehberi

Bilgilerin Eksiksiz ve Doğru Girilmesi

Bilgilerin Eksiksiz ve Doğru Girilmesi

Uçak biletiniz için online rezervasyon yaptırırken bilgilerinizi kendiniz girmeniz gerekiyor. Birçok detayı ve bilgiyi eklemeniz gereken elektronik bilet rezervasyon ekranında yaptığınız hataların geri dönüşü olmayabilir ve bu nedenle de uçuş yapma hakkınızı kaybedebilirsiniz. Bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi büyük önem taşıyor.

Uçuş öncesi ciddi bir raporlama ve bilgilendirme yapılmaktadır. Her hava yolunun uyguladığı kurallar gereği bu bilgilerin bildirildiği makamlar ve arşivlendiği birçok dosya bulunuyor. Tüm bu prosedürler nedeniyle, biletinizde yapacağınız değişiklikler hava yolunu zarara uğratabilmektedir. Bu nedenle de biletinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız bunun için belli bir süreniz bulunuyor. Uçuştan 24 saat önce değişiklik talebinde bulunmanız durumunda, biletin %30'u miktarda ceza ödemeniz gerekebiliyor.

 

Uçuş Değişikliği

Eğer hatalı bir uçuştan rezervasyon yaptırıp, biletinizi aldıysanız ve uçuş değişikliği talebiniz bulunuyorsa, bu durumda biletleme ücretleri hava yolu tarafından talep edilecektir. Ekstra masraf yapmamak adına, biletinizi alırken tüm bilgileri kontrol etmeniz ve bilgilerinizi doğru girmeniz gerekiyor. Uçuş değişikliklerinde menzil, saat ve uçak modeli gibi farklılıklar da yolcunun ücret ödemesine neden olabilen etmenler. Eğer biletinizi alırken ileride doğacak değişiklik ihtimallerini göz önünde bulundurursanız, hava yollarının kurallarını okuyup, gerekirse satış ofisiyle görüşerek bilgi almanız faydanıza olacaktır. İstisnai durumlarda, durumun aciliyetine bağlı olarak rapor ve gerekli belgelerle hava yolları değişiklik taleplerinizi kabul edebiliyor.

 

İsim Değişikliği

İsim ve soyadlarda meydana gelen hatalar sonucunda hava yolları, menzil, uçak modeli, uçağın müsaitliği gibi konulara dikkat ederek gereken işlemi uygulamaktadır. Sisteme bilgilerinizi girerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri isim bilgileri. Çünkü gerektiği kadar dikkatli davranmamanız durumunda, isimdeki hatayı fark etmeyebilirsiniz. Kontuarda pasaportunuz ile karşılaştırılırken ortaya çıkacak olan bu hata, uçağa alınmamanıza sebep olacaktır. Ceza ödeyerek uçağa alınmanın bile oldukça zor olduğu bu süreç, bilgilerinizi eksiksiz ve hatasız girmeniz konusunun ne kadar önemli olduğunu unutmamanız için önemli. Eğer aktarmalı bir uçuşunuz bulunuyorsa, sistem üzerinden bilette değişiklik yapılmayacaktır. Hava yolu sisteminde 3D secure sisteminden geçmeden değişiklik yaptırmak isterseniz, önce kredi kartı bilgileriniz kontrol edilecek ve daha sonra değişiklik yapmanıza izin verilecektir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X