Uçuş Rehberi

Araç Kiralama

Araç Kiralama

Seyahatin en değerli olgusu zamandır. Zamandan tasarruf edebilmek için seyahatiniz öncesinde planlar yapmanız ve her şeyiyle organize bir program ortaya çıkarmanız zamanınızı iyi değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Seyahatlerde en çok vakit kaybını ulaşım detaylarıyla uğraşırken yaşarsınız. Bu kaybı en aza indirmenin yolu ise araç kiralama servislerinden geçer. Gittiğiniz yerlerde zaman planlamanızı toplu taşıma saatlerine göre değil kendi keyfinize göre özgürce yaparsınız. Özellikle kalabalık gruplarla yapılan seyahatlerde araç kiralama aynı zamanda ekonomik de bir tercihtir.

 

Havaalanlarında araç kiralama

Birçok şehrin havaalanında bulunan araç kiralama ya da diğer adıyla rent a car ofisleri, ön rezervasyon veya uçağınız indikten sonra başvurularınız doğrultusunda size araç kiralama hizmeti vermek için bulunuyor. Gideceğiniz havaalanını önceden araştırıp, uçağınızın iniş saatine göre bir araç kiralamak isterseniz, internet üzerinden gideceğiniz havaalanındaki araç kiralama ofislerinden biriyle irtibata geçebilir ve gerekli bilgilendirmeler sonucunda araç kiralama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz, ehliyetiniz ve pasaportunuzla kiralayabileceğiniz aracın modelini de müsaitliğe göre seçme şansınız bulunuyor.

 

Araç kiralama rezervasyonu

Araç kiralama rezervasyonu için erken hareket etmeniz, son dakika sürprizleriyle karşılaşmanızı engelleyecektir. Kiralama işlemini uçak indikten sonraya bırakmak, müsait araç bulamama ihtimalini de beraberinde getiriyor. Bu durumda düşündüğünüzden daha çok vakit kaybedebilirsiniz. Araç kiralayacağınıza emin olup hakkında araştırma yapmadığınız ulaşım güzergahlarını öğrenmeye çalışarak ve saatlerini bekleyerek vakit kaybedebilirsiniz. Bu nedenle uçuştan önce gerekli araştırmaları yaparak araç kiralama işlemlerinizi tamamlamanızı öneririz.

 

Araç kiralama kuralları

Gideceğiniz ülkeye göre ehliyet kuralları farklılık gösterebilir. Bunun için ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Kendi ülkenizde kullandığınız ehliyetin geçerli olmadığı bölgelerde, polis merkezlerine gidip ayrı bir belge alarak araç kullanabilir olduğunuzu kanıtlamanız, olası bir polis kontrolünde ceza kesilmesini engelleyecektir. Herhangi bir ceza durumunda ise seyahat sigortanıza danışarak masrafı nasıl ödeyeceğiniz konusunda bilgi almanızda fayda var. Eğer sigortanız cezayı karşılamıyorsa, araç kiralama şirketi cezayı sizden talep etmek zorunda kalabilir.

 

Araç kiralama ücretleri

Kiralık araç ücretleri, gittiğiniz ülkenin para birimine göre hesaplanmaktadır. Farklı bir para biriminde ödeme yapmak isterseniz, aracı teslim ettiğiniz gün geçerli olan kur üzerinden ödeme yapmak durumundasınız. Gitmeden önce ücret tarifelerini ve diğer tüm kuralları araştırarak araç kiralama ofislerine başvurmanız, seyahatinizi daha da güvenli ve huzurlu bir hale getirecektir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X