Uçuş Rehberi

Uçuşa Doğru Adım Adım

Uçuşa Doğru Adım Adım

Havaalanına girer girmez öncelikle polis kontrolünden geçiliyor. Üzerinizde metal eşya bulundurmamaya özen gösterin çünkü metal eşyalar kontrol sırasında vakit kaybetmenize neden olacaktır. Buna kemerinizde bulunan metal toka da dahil. Eğer kemeriniz varsa mutlaka bunu çıkarmanız istenecektir. Ayrıca yanınızda laptop bulunuyorsa, çantasından çıkarılması ve Xray cihazından geçirilmesi gerekiyor.

Check-in ve Bagaj İşlemleri

Uçağın bagaj  kısmında taşınmasını istediğiniz eşyalarınız varsa mutlaka hava yolu kontuarına gitmeniz gerekiyor. El bagajı için de aynı şekilde kabin etiketi almanız için kontuara gitmelisiniz. Online check-in yaptırdıysanız uçuştan 1 saat önce havaalanına gitmeniz yeterli olacaktır. Bagaj etiketlerinizi aldıktan sonra uçuşunuzu beklemeye başlayabilirsiniz.

Dış hat uçuşlarda, polis kontrolünden sonra pasaport kontrolü bulunuyor. Görevli memur biletinizi, kimliğinizi ve pasaportunuzu görmek isteyecektir. Vakit kaybetmemek açısından hepsini bir arada tutmanız işlemleri hızlıca bitirmenize yarayacaktır. Dış hat uçuşlarda unutulmaması gereken bir diğer detay da harç pulu. Pasaportunuza yapıştırılacak harç pulunu uçuştan önce bankalardan veya havaalanında polis kontrolünü geçtikten sonra alabilirsiniz.

Eğer online veya mobil check-in yapmadıysanız, tüm işlemler için uçuştan en az 2 saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir.

 

Uçuşu Beklerken

Uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Bankaların anlaşmalı kartlarından bulunuyorsa, birçok fırsat havaalanında sizi bekliyor. Ücretsiz olarak lounge hizmetlerinden bankaların sunduğu kartlarla faydalanabilirsiniz. Hava yolları ve havaalanlarının da lounge hizmetlere üyelik seçenekleri bulunuyor.

Lounge hizmetlerinin dışında gazete, dergi ve kitap satan mağazalardan, uçuşunuza kadar ve hatta uçuşunuz boyunca okuyabileceğiniz yayınlar satın alabilirsiniz.

 

Uçağa Gidiş

İlk olarak check-in sırasında size verilen boarding kartınızın üzerindeki uçuş numaranıza bakmanız gerekiyor. Daha sonra havaalanındaki yönlendirmelerle salonunuzu bulabilirsiniz. Boarding kartlarınız ve kimliklerinizin tekrar kontrol edildiği uçak kapısından uçağa gidebilirsiniz. Uçaklara körüklerle ulaşım sağlanıyor fakat uçaklara verilen slotlara göre bu durum değişebiliyor. Uçağa gitmek için otobüsleri kullanmanız da gerekebilir. Bu kısımda görevlilerin yaptığı yönlendirmelere dikkat etmeniz gerekiyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X