Uçuş Rehberi

Havaalanına Ulaşım

Havaalanına Ulaşım

Havaalanına ulaşım üzerinde dikkatli düşünüp karar verilmesi gereken detaylardan biri. Toplu taşıma, şahsi araç, havaalanı servisi ya da taksi seçeneklerinden hem ekonomik olarak en makul olanını hem de en konforlu olanını seçmekte fayda var. Uzun bir seyahate çıkıyorsanız aracınızı havaalanı otoparkında bırakmak yüksek maliyetli bir karar olacaktır. Bagajınız sizi yormayacak ağırlıktaysa toplu taşıma ya da havaalanı servislerini tercih edebilirsiniz.

Hem hava yollarının, hem havaalanlarının hem de belediyelerin havaalanları için ulaşım imkanları bulunuyor. Özellikle büyük şehirlerde ulaşım aracına karar verdikten sonra, doğru ulaşım hesabı yapmak ve saati doğru ayarlamak büyük önem taşıyor. Trafik yoğunluğu yüzünden ülkemizde uçak kaçırma ihtimaliniz oldukça yüksek. Özellikle İstanbul'daki her iki havaalanına da ulaşım uzun sürdüğü için erken hareket etmekte her zaman fayda var. Hava yollarının biletlerdeki son dakika iptal ve değişikliklerde ceza uyguladığını göz önünde bulundurarak, trafik, mesafe ve ulaşım araçlarının büyük önem taşıdığını unutmayın.

İstanbul'da Havaalanlarına Ulaşımı

Havaalanlarına günün her saati ulaşım sağlayan HAVATAŞ firması, merkezi yerlerdeki hareket noktalarıyla İstanbulluların havaalanı ulaşımındaki ilk tercihleri. HAVATAŞ servisleri mesafeye göre kişi başı 10 – 15 TL ücret ile hizmet veriyor.

Şahsi araçlar ve taksiler trafik konusunda aynı kaderi paylaşıyorlar. Eğer yoğun trafik varsa her iki araçla da ulaşımınız aksayacak demektir. Şahsi araç veya taksi tercih ediyorsanız, yola erken çıkmanızda fayda var. Havaalanındaki otopark kullanımı için de ücretlere önceden bakmalısınız. Bankaların veya havaalanlarının sunduğu fırsatlarla havaalanı otopark ücretleri indirimli hale gelebiliyor.

Yenikapı metro istasyonundan Atatürk Havalimanı'na kadar metro ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Aktarma noktalarını dikkatle takip ederseniz, trafiğe takılmadan Atatürk Havalimanı'na varabilirsiniz.

Avrupa'da Havaalanı Ulaşımları

Avrupa'nın hemen hemen her büyük şehrinde, havaalanlarına metro ile ulaşım sağlamanız mümkün. Gelişmiş ülke ve şehirlerde gittikçe daha çok kullanılan metrolar, artık havaalanlarına da ulaşıyor ve bu durumda hem ulaşım yüzünden vakit kaybetmiyorsunuz hem de bilmediğiniz bir şehirde kaybolup, uçağınızı kaçırma ihtimalinizi de ortadan kaldırıyorsunuz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X