Uçuş Rehberi

Online Check-in

Uçuş Rehberi Online Check-in

Hava yollarının online check-in işlemleri, uçuştan 24 saat önce aktif hale gelir. Uçuşunuzdan bir gün önce oturacağınız yerleri tercih edip, online check-in işleminizi tamamlarsanız, havalimanında sıra beklemek yerine, kahvenizi içip, dergi veya kitabınızı okuyarak uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz. Uçuşunuza üç saat kala kapanan online check-in işleminde, dikkat etmeniz gereken en önemli konu, isimlerin ve bilgilerin sisteme doğru girilmiş olmasıdır. Harf hatası veya başka bir eksiklik, uçuşunuza engel olabilir. Hava yolu sistemine, check-in işlemi yapmak üzere girdiğiniz zaman, sistemdeki isimleri ve bilgileri kontrol ettikten sonra işleminize geçmenizde fayda var. Bazı hava yollarının sistemlerinde online check-in yapmak için üye olmak gerekiyor.  Fakat üye olmak da oldukça kısa süren bir işlem olduğu için bu sorunu da hızlıca ortadan kaldırabilirsiniz.

Online check-in nasıl yapılır?

Online check-in işlemini tamamlarken bilet numarası veya PNR numarasına ihtiyacınız var.  PNR numarası rezervasyon numarasıdır. Online biletleriniz ile ilgili tüm işlemlerinizi PNR numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemi için sisteme giriş yaptıktan sonra ve bilgileri kontrol ettikten sonra, oturmak istediğiniz koltuğu müsaitliğe göre seçebilirsiniz. Check-in işleminizi tamamladıktan sonra, havalimanında kısacık bir işlem sizi bekliyor. Eğer varsa, bagajınızı teslim ettikten sonra uçuşunuzu sırada beklemek yerine, dilediğiniz şekilde değerlendirerek bekleyebilirsiniz.

Her hava yolunun online check-in kuralları farklılık gösterebilir, bu nedenle biletinizi aldıktan sonra dilerseniz internetten dilerseniz de hava yollarının çağrı merkezlerinden ihtiyacınız olan bilgileri alabilir ve planlarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Seyahatlerin her saniyesi büyük değer taşımaktadır, online check-in sayesinde bu değerli zamanlarınızı kendinize saklayabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X