Uçuş Rehberi

Mobil Check-in

Mobil Check-in

Teknolojinin mobil cihazlara taşınmasıyla birlikte hava yolları check-in işlemlerini çok daha basit bir hale getirdi ve mobil uygulamalar üzerinden dakikalar içinde online check-in yapma imkanını ortaya çıkardı.Bilet satın alma işleminden en son adım olan check-in işlemine kadar tüm seyahat planlamasını mobil uygulama üzerinden yapan yolcular buradan kazandıkları vakitleri havaalanında duty-free alışveriş yaparak ya da lounge hizmetlerinden yararlanarak değerlendiriyorlar.

Mobil check-in nasıl yapılır?

Mobil cihazınız ile hava yolu firmasının uygulamasına girdikten sonra PNR numaranızı kullanarak bilgilerinizi girebilirsiniz. Eğer uçuşunuz check-in'e açılmışsa otomatik olarak karşınıza çıkar. Eğer check-in için uçuşunuzu bulamıyorsanız bu, uçuşunuzun check-in için henüz müsait olmadığı anlamına gelebilir. Emin olmak adına hava yolunun çağrı merkezini arayabilirsiniz. Uçuşunuz check-in için müsaitse karşınıza onay ekranı çıkar ve bu ekrana bilgilerinizi girerek işlemi tamamlarsınız.

Tarafınıza mail veya SMS yoluyla uçuş bilgileri ve barkod linki gönderilir. Link, sizi biniş kartı görevine sahip barkoda ulaştırır ve onu kullanarak uçağa binersiniz. Barkodla uçuş yapabilmeniz için, uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanında barkod sisteminin uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmenizde fayda var. Henüz yeni bir uygulama olduğu için bazı ülkelerde ve şehirlerde mobil check-in'de işinize yarayacak olan barkod sistemi kullanılmıyor olabilir.

Bagaj teslimi

Mobil check-in işleminde de online check-in işleminde olduğu gibi bagajlarınızı kontuara teslim etmeniz ve eğer el bagajınız bulunuyorsa, onun için de kabin etiketi almanız gerekiyor. Bagajı bulunmayan yolcular için oldukça büyük bir zaman tasarrufu yaratan mobil check-in’i havaalanına giderken yolda bile gerçekleştirebilir ve hiçbir engelle karşılaşmadan uçağınıza binebilirsiniz.

Bazı hava yolları sadece check-in işlemlerini değil online rezervasyona dair tüm işlemlerinizi mobil cihazınızdan yapabileceğiniz bir sisteme geçiş yaptılar. Önümüzdeki zaman diliminde tüm hava yollarını bu yeniliğe geçmesi öngörülüyor. Mobil cihazlar, uçuşlarda ve öncesinde kaybedilen tüm süreyi telafi ediyor ve yolcuların uçuş saatleri gelene kadar daha keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X