Uçuş Rehberi

Spor Malzemeleri

Spor Malzemeleri

Sportmen seyahatçiler için seyahatten önce mutlaka incelemeleri gereken bazı spor malzemeleri taşıma kuralları bulunuyor. Hava yollarından bazıları spor malzemelerinin taşınması için ücret talep ederken bazıları da kilo hakkınızı geçmediğiniz sürece ücretsiz olarak taşımanıza izin veriyor. Ücret talep eden hava yollarının da her spor malzemesi için farklı ücret tarifeleri bulunuyor. Aşağıda belirtilen spor malzemelerini veya benzerlerini çoğu hava yolu uçuşunda yanınızda götürebilirsiniz.

Golf Malzemeleri*
Su/Kar Kayağı Malzemeleri*
Sörf Tahtası**
Dalgıç Malzemeleri***
Çadır
Boş Tüp
Şişme Bot
Rafting Malzemeleri
Okçuluk Malzemeleri
Kano
Buz Hokeyi
Hangglider
Paraglider
Paraşüt
Dağcılık Malzemeleri
Bisiklet

Spor Malzemeleri Taşıma Fiyatları

*THY ilk spor malzemelerinden herhangi bir taşıma ücreti almıyor.

*SunExpress tek gidişte 40 Euro, gidiş dönüş uçak biletlerinde ise 80 Euro spor malzemeleri taşıma ücreti talep ediyor.

*Pegasus Hava Yolları 20 kg üzerindeki spor malzemelerine farklı ücretlendirme uyguluyor.

*atlasGlobal golf takımları ve kayak takımlarının ilk malzemelerini ücretsiz alıp, ikinci ve eğer varsa üçüncü malzemeleri kilolarına göre ücrete tabi tutuyor.

Genel olarak ağırlık ve sayı bakımından fiyatlandırılan spor malzemeleri, uçağın tüm bagajı ile aynı şekilde uçağa götürülmüyor. Özel olarak uçak bagajına taşınan spor malzemeleri havalimanı çalışanları tarafından dikkatle ve özenle uçak bagajına yerleştiriliyor. Uçuş sonrası tespit edilenherhangi bir hasar durumunda malzemeleriniz için form doldurarak hava yoluna iletmeniz gerekiyor. Hasarın tespitinden sonra hava yolu durumu üstlenirse, masraflarınızı karşılayacaktır.

Dış hatlar ve iç hatlara göre değişen tarifeleri yakından takip etmeniz gerekiyor. Özellikle kış aylarında kayak sporuna ilgi yoğunlaşıyor. Hava yolu firmaları da bu ilgiyi göz önünde bulunduruyor ve erken rezervasyon kampanyalarını bu dönemlerde duyuruyor. Bagaj için para ödemek zorunda olsanız bile ekonomik biletleri takip ederek ucuz bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Her hava yolu ve uçuş sisteminde olduğu gibi spor malzemelerinin taşınması konusunda da bazı istisnalar oluyor. Taşıdığınız malzeme ve uçacağınız bölgeye göre tarifeler farklılıklar gösteriyor. Amerika kıtası için yüksek ücretler karşınıza çıkarken, çoğu Avrupa şehrine spor malzemelerinizle daha uygun fiyatlara uçabiliyorsunuz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X