Uçuş Rehberi

Evcil Hayvanlar

Evcil Hayvan Kuralları

Evcil hayvanınızla uçakta seyahat etmek istiyorsanız bu konudaki tüm kuralları ve hava yolu taleplerini yakından takip etmeniz gerekiyor. Sık sık güncelleme yapılan kurallar nedeniyle evcil hayvanlarınızı taşıma konusunda sıkıntı yaşamamak ve huzurla seyahat etmek için bu kurallara dikkat etmeniz oldukça önemli.  Evcil hayvanlar kabinde de kargo bölümünde de taşınsalar uçağa kabul edilmeleri karşılığında mutlaka hava yolunun belirlediği tarifeye göre ekstra ücrete tabi tutulurlar. Ücretlerin miktarları uçakların boyutlarına ve tiplerine göre farklılık gösterebiliyor. Her hava yolunun farklı yollar izleyerek koyduğu bu kuralları satış ofislerinden öğrenebilirsiniz.

Bunları unutmayın:

  • Seyahat tarihinden en az altı gün önce hava yolu ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir ve yapılması gereken aşı, sağlık kontrolü gibi tıbbi gereklilikleri yerine getirebilirsiniz. Son dakika sürprizleriyle de karşılaşmamak adına biletinizi alırken gerekli soruları sormanızda fayda var.
     
  • 5 kg'ı geçen evcil hayvanlar, kabinde seyahat edemezler ve kargo bölümünde taşınırlar. Çoğu hava yolu; köpek, kedi ve kuş harici hayvanları evcil hayvan olarak kabul etmez ve uçuşlarına izin vermez.
     
  • Evcil hayvanınızın kontrolü kontuarda başlar. Kontuar görevlisi için sağlıklı, kokusuz, temiz ve sakin görünmesi uçağa kabul edilmesinde büyük bir rol oynar. Eğer Avrupa Birliği ülkesi olmayan bir ülkeden Avrupa'ya seyahat ediyorsanız, bu doğrultuda evcil hayvanınıza yaptırmanız gereken aşılar ve Avrupa Birliği'nin talep ettiği belgeler de değişkenlik gösterir.  Avrupa ülkesi dışında da gideceğiniz ülkelerin evcil hayvan kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı ülkeler evcil hayvanların ülkeye giriş yapmasına izin vermiyor.
     
  • Eğer kabin içerisinde evcil hayvanlara karşı alerjisi olduğunu belgeleyen bir yolcu varsa, evcil hayvanınızın uçuşunun kabinde gerçekleştirmesine izin verilmez.

Uçuşlara kabul edilmeyen hayvanlar

Uçuşlara kabul edilmeyen hayvanlar, tehlike arz eden köpek cinslerinden oluşur.

Pitbull Terrier

Amerikan Pitbull Terrier

Bull Terrier

Amerikan Staffordshire Terrier

Japanese Tosa

Dogo Argentino

Fila Brasileiro

Rottweiller

Staffordshire Bull Terrier

Neopolitan Mastiff

Spanish Mastiff

Dogue De Bordeux

Roman Fighting Dog

Bandog Tosa In

Mastiff, Tibetan Mastiff

Doberman

American Bulldog

Caucasian Owtscharka

Mastino Napolitana

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X