Dünya Parmağının Ucunda!

Uşak Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Tarihi dokusunu koruyan, doğal güzellikleriyle dikkati çeken Uşak, dünyanın en büyük ikinci kanyonu Ulubey Kanyon’una evsahipliği yapıyor. Atatürk’ün, Yunan General Trikopis’in kılıcını teslim aldığı Kaftancılar Konağı, Atatürk ve Etnografya Müzesi olarak yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Uşak uçuşlarının yapıldığı Uşak Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 7 km mesafededir. 2006’da hizmete giren Uşak Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

Uşak’a Ne Zaman Gitmeli

Seyahat tarihinizi Eylül’ün ilk haftası ile Ekim’in ilk haftası arası bir döneme denk getirirseniz en ucuz Uşak biletiyle uçmuş olursunuz.

 

Uşak’ın Yöresel Lezzetleri

Cendere tatlısı, çömlek eti, döndürme, katmer, keşkek.

 

Uşak’ta Görülmesi Gereken Yerler

Banaz Akmonia Antik Kenti, Cılandıras Köprüsü, Sebaste Antik Kenti, Ulubey Blaundus Antik Kenti, Ulubey Kanyonları, Atatürk Ve Etnografya Müzesi, Anıt Ağaç, Atatürk Ve Kurtuluş Anıtı, Uşak Arkoloji Müzesi.

 

Uşak’ta Alışveriş Önerileri

Uşak halısı, Eşme kilimi, köpük helva, tarhana, haşhaş ezmesi, peksimet.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X