Uşak Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Uşak Havalimanı

Uşak havalimanı bölgenin en önemli havalimanları arasında gösterilmektedir. Şehrin son yıllarda artan turizm potansiyeli ve yerel halkım İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde yoğun yaşaması ile başlayan yolcu hareketliliğini de beraberinde getirmiştir. Genellikle çevre illeri hava alanı anlamında kullanan Uşak halkı bu durumu birçok kez dile getirmesinin ardından Uşak havalimanı tekrar hizmete açılmış bir noktadır. İlk olarak 1998 yılında açılan havalimanı her ne kadar şehir halkını umutlandırmış olsa da havalimanı o yıllarda sadece askeri amaçlar ile kullanılacak açıklaması ile bekleyişlerini sürdürmek durumunda kalmıştır. 2008 Yılında gelen isteklere cevap olarak sivil havacılığa açılan Uşak havalimanı 2011 yılına kadar sivil havacılığın yapılmasına imkan tanımıştır. Bölge bu dönemde ekonomik bir durgunluğa tanıklık etmiş olmakla beraber hava alanı 2011 yılında tekrar askeri amaçlar için kullanılmak üzere kapatılarak 2014 yılına kadar yine Türk hava kuvvetlerinin kontrolüne geçmiştir. 2014 Yılında ekonomik ve turistik faaliyetlerin yeniden canlanması şehirde bir havalimanı ihtiyacını da beraberinde getirip Uşak havalimanının üçüncü kez el değiştirmesine neden olmuştur. Günümüzde de Uşak havalimanı sivil havacılığın yapıldığı bölge için önemli havalimanları arasında yerini almaktadır Yenilenen hizmet binası ve pisti ile Uşak Havaalanı iç ve dış hatlar için bir adres olmayı başarmış ve hala aktif olarak iç ve dış hatlar uçuş olanağını yerli halk için sunmaktadır. Uşak havalimanı şuan Sabiha gökçen havalimanı üzerinden aktarmalar ile dünyanın birçok noktasına uçabildiği gibi İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı aracılığı ile Türkiye’nin de bütün şehirlerine aktarmalı uçuşlar için önemli bir nokta oluşturmaktadır.

Uşak hava alanı Türk hava yolları uçak bileti Anadolu Jet hava yolları uçak bileti ile seyahat etmenize olanak sağlayan son derece modern ve bakımlı bir bina da hizmet vermektedir. Bina içerisine baktığımızda ilk karşımıza çıkan binanın temizliği ve ferah görünüşü. Bu görünüşü ile Türkiye’nin birçok büyük şehri ile kıyaslana bilecek yapıya sahip olan Uşak hala limanı yolcuların her ihtiyacına cevap verebilecek şekilde dizayn edilmiş kafe ve restoranların bulunduğu havalimanında oldukça büyük bir alışveriş mağazasında bulunuyor. İçinde hediyelik eşyaların yanı sıra kıyafet ayakkabı gibi farklı ihtiyaçlar içinde alternatifler sunan bu alışveriş noktası yolcuların vakti unutup uçağı kaçırmamaları için içinde bilgi panellerini ve sesli duyuruların net anlaşılabilmesi için gerekli alt yapıyı da içinde barındırıyor. Türk hava yolları uçak bileti Anadolu Jet hava yolları uçak bileti size Uşak hava alanı yanı sıra şehrin binlerce yıllık medeniyetini de sunacak. Bu medeniyete ve Uşak şehrinin güzelliklerini görebilmeniz için Uşak hava alanı içerisine hizmet veren kiralık araç olanağı da düşünülmüş ayrıca şehir merkezine toplu taşıma ve taksi olanağı da mevcut.

Uşak hava alanının özellikleri ele alındığında Uşak kent merkezine 4 kilometre gibi kısa bir mesafe de konumlandığı ilk dikkat çeken noktaların başında geliyor. Uşak havalimanı 50 araçlık bir otopark ile hizmet vermekte. Bu da dönem dönem özellikle yoğunlaşan Uşak havalimanı için büyük bir artı anlamına geliyor. Zira yaz aylarının başlaması ile kente akın eden kentin gurbetçi halkı büyük bir kalabalığında oluşmasına neden oluyor. Bu dönemlerde özellikle park sorunu yaşanmaması için düşünülen otopark kapasitesi itibari ile Uşak havalimanı için yeterlilik gösteriyor. 1460 Metre kare üzerine kurulan terminal binası sivil uçuşlar yanı sıra askeri uçuşlara da ev sahipliği yapabilecek modernizasyon ve teknolojik yatırımı da içinde barındırmaktadır.  2560 metre uzunluğu 45 metre genişliği ile dikkat çeken Uşak havalimanı pisti Türk hava yolları uçak bileti Anadolu Jet hava yolları uçak bileti aldıktan sonra şehre ilk temas edilen nokta olması itibari ile oldukça yeni bir teknoloji ile üretilen beton kaplama pist olarak hazırlanmıştır. Bu pist her türlü hava koşulunda iniş ve kalkış yapılabilmesi için aydınlatma ve ısıtma sistemini de içinde barındırmaktadır. Böylece pistten kaynaklanan rötar ve gecikmelerin önüne geçilebilmekte gece ya da gündüz fark etmeksizin pistten iniş kalkışlar yapılabilmektedir. Uşak hava alanı sadece Uşak halkına değil çevre illere ait ilçelere de hizmet vermektedir.

Özellikle son dönemde tekstil sanayisi baz alındığında büyük bir gelişim sağlayan Kütahya şehrinin Gediz ilçesi Uşak ile arasında çok kısa bir mesafeye sahiptir. Bu yönü ile Uşak hava alanı Gediz halkına da hizmet veren bölge için büyük bir transfer noktası olmayı başarmıştır. Türk hava yolları uçak bileti Anadolu Jet hava yolları uçak bileti sadece Uşak halkına sadece hava alanına ulaşımı değil şehir merkezine ve çevre ilçelere düzenli hareket eden otobüs ve servis seferleri ile oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Dünya üzerinde en eski medeniyetlere ev sahipliği yapan Uşak şehri medeniyeti 4 yüzyıldan bu yana üzerinde taşımış ve Lidyalılar Romalılar Persler gibi kadim medeniyetlerinde izlerini ve geleneklerini kültürel mirasını üzerine taşımaktadır. Şehir içinde bulundurduğu son derece muazzam tarihi kalıntılar sayesinde sadece yerel halk için değil günden güne yayılan şöhreti ile arkeologların da akınına uğramaya başlamıştır. Uşak havalimanı şehir merkezine 7 kilometre mesafede olması ve yakınında birçok oteli barındırması ile ulaşımın konaklamanın oldukça uygun fiyatlara yapılmasına da olanak sağlamıştır. 1953 Yılı içerisinde il olan Uşak şehri il olmasının ardından hem ekonomik hem kültürel anlamda ilerleyişi şehre ilk adım atıldığı andan itibaren hissedilen modern yolları ve caddeleri ile gelecekte daha büyük atılımlar yapması muhtemel şehirlerarasında yer bulmaktadır.

Uşak Havalimanı Konumu

Adres: 64000 Uşak Merkez/Uşak
Kodu:
Telefon: (0276) 253 3854

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X