Dünya Parmağının Ucunda!

Tokyo Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Tamamen kendine has kültürü ve köklü tarihiyle tüm dünyadan turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bir şehir olan Tokyo eşsiz bir doğaya sahip. Şehirde en çok ziyaretçi çeken Sensoji Tapınağı ile İmparatorluk Sarayı’nı mutlaka görmelisiniz. Tokyo uçuşları için Türk Hava Yolları’nın direkt seferlerini tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 11.5 saat süren İstanbul kalkışlı direkt Tokyo uçuşları için şehir merkezinin 70 km kuzeydoğusunda bulunan Tokyo Narita Havalimanı’na yapılmaktadır. Şehirdeki diğer havalimanı Haneda Havalimanı ise Tokyo merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunur.

 

Tokyo’ya Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin istatistiklerine göre Tokyo uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönemler Ocak’ın üçüncü haftası ile Aralık’ın ilk haftası. Ağustos Tokyo uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay. Biletinizi seyahat tarihinizden ortalama 41 gün önce alarak en ucuz Tokyo uçak biletine sahip olabilirsiniz. En hesaplı uçacağınız gün Perşembe, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

Tokyo’nun Yerel Tatları

 • Japonların 7/24 suşi’yle beslendiğini sanmayın. Soğuk ya da sıcak yenen ‘noodle’, et çorbası ‘nikomi’, Japon pizzası ya da İzmir kumrusu’nun Tokyo versiyonu diyebileceğimiz ‘okonomiyaki’, ahtapot köftesi ‘takoyaki’ gün içinde tüketilen lezzetler arasında.
 • Tokyo’nun en iyi restoranları ve kişi başı ödeyeceğiniz rakamlar şunlar:
 • Ichiran (45 TL), Shiba Tofu-ya ukai (90-220 TL), Fu-unji (45 TL), Kobe Beef Kaiseki (220 TL) ve Sometaro (45 TL).
 • Şehirdeki en popüler suşi restoranları ise şunlar: Daiwa Sushi, Sushi Dai, Sukiyabashi Jiro, Umegaoka Sushi no Midori ve Genki Sushi.

 

Tokyo’da Görülmesi Gereken Yerler

 • İç kısımlarına sadece 2 Ocak ve imparatorun doğum gününde girilebilen İmparatorluk Sarayı…
 • 7. yüzyıldan kalma görkemli Budist tapınağı Sensoji…
 • Ürkütücü samuray zırhlarının sergilendiği Edo-Tokyo Müzesi ile Japon Kılıç Müzesi…
 • 333 metre uzunluğunda dünyanın en uzun çelik kulesi olan Tokyo Tower…
 • Tarih öncesi çağlardan modern Japonya’ya kadar dönemlere tanıklık eden Ulusal Japon Tarihi Müzesi…
 • Japon kirazlarıyla süslü (sakura) Ueno Parkı…

 

Tokyo Seyahati İçin İpuçları

 • Sokakta sigara içmenin cezası 50 bin Yen (1150 TL).
 • Restoranda ya da taksiye bahşiş vermeyin, almazlar. Bu davranışı ayıp sayarlar.
 • 13 hat, 290 istasyon, günde 9 milyon yolcu… Metroyla Tokyo’nun her yerine güvenli ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

 

Tokyo’da Alışveriş Önerileri

 • Bir kimono ve suşi seti almadan dönmeyeceğiniz Tokyo’da alışveriş seçenekleri sınırsız desek abartmış olmayız.
 • Türk işi 1 TL’ciler gibi her şeyin 100 Yen’e (2.8 TL) satıldığı dükkanlarda mutfak eşyasından elektroniğe pek çok alternatif mümkün.
 • Shinjuku AVM’leri ve süpermarketleriyle ünlü. Ginza ise lüksün merkezi.

 

Tokyo J Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Tokyo J Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Haneda Havalimanı

 

Tokyo Havalimanı olarak da bilinen Haneda Havalimanı Tokyo şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede yer alır. Japonya'nın en büyük iç hatlar hava yolları olan Japan Airlines ve All Nippon Airways'ın ana merkezidir.

 

Haneda Havalimanı Ulaşım

Raylı Sistem

Monorail'in havalimanının her iki terminalinde de istasyonu vardır. Raylı sistem olan diğer seçenek Keikyu ise sadece iç hat terminalleri arasında tek bir istasyondan hizmet verir. Keikyu ile Shinagawa ve Yokohama istasyonlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı Keikyu trenleri ise Keisei Oshiage ve Keisei ana hattını kullanırlar. Böylece Narita Havalimanı'na da raylı sistem kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Monorail trenleri Yamonete hattına aktarma yapabileceğiniz Hamamatsuchō İstasyonu'na sizi ulaştırır. Ayrıca 16 dakikada sizi Hamamatsuchō'ye ulaştıracak ekspres hatları da tercih edebilirsiniz.

 

Narita Havalimanı

Tokyo şehir merkezinin 60 km batısında yer alan Narita Havalimanı, Tokyo'nun ana havalimanıdır. All Nippon Airways, Delta Air Lines, Japan Airlines, Jetstar Japan, Nippon Cargo Airlines, Peach, United Airlines ve Vanilla Air'in merkezi konumundadır.

 

Narita Havalimanı Ulaşım

Tren

1. ve 2. terminal binaları önündeki Narita Havalimanı İstasyonu'ndan kalkan East Japan Railway Company (JR East), ve Keisei Electric Railway trenleriyle şehir merkezine ve Tokyo'nun birçok bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Otobüs

Birçok önemli otele, tren istasyonlarına ya da şehirdeki en önemli ulaşım merkezi olan Tokyo City Air Terminal'e ulaşım sağlayan otobüsler de tercih edebileceğiniz diğer ulaşım yöntemidir. Friendly Airport Limousine, Keisei Bus, Chiba Kotsu ve Narita Kuko Kotsu bu yönde hizmet veren otobüs firmalarıdır. Ayrıca Kyoto ve Osaka şehirlerine ulaşım sağlayan gece otobüsleri de mevcuttur.

Tokyo J Haritası

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X