Dünya Parmağının Ucunda!

Tokat Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

İklimi ve doğal güzellikleri bakımından dikkat çeken bir şehir olan Tokat, aynı zamanda birçok büyük markanın fabrikasının da bulunduğu, ticari anlamda yüksek bir ivmeye sahip şehirlerden biridir. Ballıca Mağarası, Mahpere Hatun Kervansarayı ve Yağıbasan Medresesi Tokat seyahatiniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir. Ayrıca, ünlü Tokat yaprak sarmasını tatmadan da şehirden ayrılmayın. Tokat uçuşları, Tokat şehir merkezine 20 km mesafede bulunan Tokat Havalimanı’na yapılmaktadır. Tokat Havalimanı, 2006 yılında tekrar faaliyete başlamış olup sadece yurt içi uçuşlar için kullanılmaktadır. Tokat Havalimanı hakkında detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Tokat Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Tokat Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Tokat’a Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Tokat’ın Yöresel Lezzetleri

Bacaklı çorba, çalma pekmezli köy pilici, efelik dolması, ferfene, ıspanak mıhlaması, isot patlatması, işkefe, nivik (yılanyastığı) kavurması, pehlili patlıcan, sübüra, pürpürüm kavurması.

 

Tokat’ta Görülmesi Gereken Yerler

Ballıca Mağarası, Gök Medrese, Mahpere Hatun Kervansarayı, Yağıbasan Medresesi, Taşhan, Maşathöyük, Sulusaray.

 

Tokat’ta Alışveriş Önerileri

Zile pekmezi, ceviz reçeli, tarhana, bez sucuk, ev ekmeği, çemen, Tokat bileziği.

Havalimanları

Tokat Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X