Dünya Parmağının Ucunda!

Tekirdağ Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Tekirdağ, yazlık bölgeleri ve son yıllarda yamaç paraşütü turizmi bakımından önem kazanan Uçmakdere Köyü’yle pek çok yabancı turist ağırlamaktadır. Tekirdağ uçuşları için 1998 yılından beri faaliyette olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Sadece Ankara kalkışlı Tekirdağ uçuşlarının yapıldığı Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Çorlu’ya 15 km, Tekirdağ’a ise yaklaşık 75 km mesafede bulunmaktadır.

 

Tekirdağ’a Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Tekirdağ’ın Yöresel Lezzetleri

Şöhreti ülke sınırlarını asmış Tekirdağ köftesini yiyebileceğiniz en popüler mekânlar Köfteci Dede, Köfteci Ali, Özcanlar, Serinoğulları… Tekirdağ’da köfteni dışında pek çok yöresel lezzet bulabilirsiniz:

  • Bulama, ciğer sarma, çullama, elbasan tava.
  • Herise, kaymaklı pırasa, pireşe, salma, soğan aşı.
  • Hayrabolu tatlısı, peynir helvası, hardaliye.

 

Tekirdağ’da Görülmesi Gereken Yerler

  • Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi, Namık Kemal Evi, Hora Feneri.
  • Uçmakdere, Hüseyin Pehlivan Heykeli, Perinthos Antik Kenti.
  • Rakoczi Müzesi, Rüstempaşa Cami, Süleymaniye Cami.

 

Tekirdağ’da Alışveriş Önerileri

Şarköy şarabı, Tekirdağ rakısı, Karacakılavuz dokuması, Hayrabolu tatlısı.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X