Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

İstanbul’un komşu şehirlerinden olan Tekirdağ’ın ilçesi olan Çorlu son yıllarda özellikle sanayi kuruluşları ve aldığı göç ile gündeme gelmektedir. İlçe nüfusu ve nüfuzu günden güne Trakya bölgesinde artarken şehir hızla devam eden bir göç dalgasının da etkisi altında kalmış durumdadır. İş konusunda sonsuz alternatife ev sahipliği yapan Tekirdağ Çorlu aralıksız büyümeye devam eden sanayi bölgeleri ve toplu konut projeleri ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçesi olma özelliğini de korumaya devam ettirmektedir. Ekonomik koşullarına bakıldığında il olmasına ramak kaldı denilebilecek Çorlu bu büyümeyi belediyenin sunmuş olduğu yeni organize sanayi bölgeleri ile de desteklemeye devam ettirmektedir. İstanbul içerisinde sürdürülen fabrikaların şehir dışına taşınması konusunda önemli bir yatırıma ev sahipliği yapan Çorlu İstanbul’a yakın olmanın avantajını son derece iyi kullanan bölgelerin başında gelmektedir. Kara yolu ile İstanbul’dan yaklaşık 3 saat uzaklıkta olan Çorlu İstanbul yolculuklarında hava alanı ihtiyacı duymasa da Ankara ve Ankara üzerinden aktarmalı seferlere Türkiye’nin diğer şehirlerine aktarmalar ile bağlanmaktadır. İlçe dağılan Sovyetler birliğinin ardından oluşacak hava trafiğini İstanbul’a yönlendirilmeden çözülmesi için kısa sürede hizmete alınmış bir piste sahiptir. Fakat pist geçen 20 yılın ardından oldukça modernize edilmiş değim yerindeyse yıkılıp baştan yapılmıştır. Son derece modern ve teknolojik donanımlar ile donatılan hizmet binası Çorluya yakışacak niteliktedir.

1998 yılında açılan pist Trakya bölgesinde sadece Çorlu için değil komşu şehirler içinde en önemli hava ulaşım noktasında dönüşmüş durumdadır. Çorlu havalimanı Çorlu ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında hem toplu taşıma araçları ile desteklenen hem de ticari taksilerin sunduğu hizmete sahip olan Çorlu hava alanı ayrıca kiralık araç olanakları ile de öne çıkmaktadır. Çorlu hava alanını kullanan hava yolu şirketlerine baktığımızda karşımıza Anadolu jet hava yolu şirketi çıkmaktadır. Anadolujet uçak bileti sizin Ankara üzerinden Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmanız için yeterli olacaktır. Tekirdağ şehir merkezine uzaklığı ile sık-sık eleştiri alsa da Çorlu hava alanı büyüyen sanayi ve kentleşme göze alındığında yakında Çorlu için dahi yetersiz kalacağı yapılan istatistiki çalışmalar ile ortaya konmuştur. 3000 metre uzunluğa ve 40 metre genişliğe sahip olan Çorlu havalimanı pist ölçüleri ile ve Tamamen beton kaplama yüzeyi ile yolcular ve uçakların güvenle uçuşlar gerçekleştirmesi için ideal standartlara ulaşmış durumdadır. Tekirdağ Çorlu havalimanı gelişmiş teknoloji ile dizayn edilen havalimanları arasına girmeyi başarmıştır. Havalimanı ışıklandırma sistemi sayesinde gece ve gündüz uçuşları için yeterlilik göstermektedir. Ayrıca Tekirdağ Çorlu havalimanı kış mevsimlerinde balkanların değişken hava koşulları altında kalsa da rötar sorunlarını minimum sefer kaybı ile atlatabilen bölgenin iyi yönetilen havalimanları arasındadır.

Anadolujet uçak bileti yolcuları Ankara’ya bağlarken Çorluya gelen yolcular içinde büyük fırsatları özellikle tarihi eser niteliğindeki alanları yolcuların beğenisine sunmaktadır. Çorlu havalimanı Çorlunun gezilecek yerlerini sizlere araç kiralama seçeneği ile sunmaktadır. Tekirdağ Çorlu havalimanı içerisinde yedi gün yirmi dört saat araç kiralama hizmetine erişmeniz mümkündür. Tekirdağ Osmanlı devletinin önemli şehirlerinden biri olmuş ve bir dönem başkentlik onuruna da laik görülmüş Türk tarihi için önem arz eden şehirlerdendir. Ayrıca Bizans imparatorluğu Tekirdağ üzerinde kadim yıllardan bu yana devam eden sosyokültürel yaşama iz bırakmış anıtlar ile şehri adeta yaşayan tarih müzesine dönüştürmüştür. Özellikle Tekirdağ içinde bulundurduğu Camiler kiliseler köprüler ve medreseler ile görülmeye değer eserlerin bir arada bulunabildiği bir kültüre erişmeyi başarmıştır. Tekirdağ bütün ilçelerinde farklı tarihi eserlere sahiptir. Bu nedenler Tekirdağ Çorlu havalimanı size Anadolujet uçak bileti ile yaşayan tarihi görmeniz için yeterli olacaktır. Tekirdağ Çorlu hava alanı içerisinde oldukça kaliteli bir mimari tercih edilmiştir. Ayrıca içeride vakit geçirebileceğiniz kafeler ve küçük alışveriş noktaları da düşünülmüştür. Tekirdağ Çorlu Havalimanından çok özel el işçiliği hediyeler satın alabileceğiniz gibi bu noktada yörenin kendine özgü yiyeceklerini de tatma olanağına sahip olabilirsiniz. Çorlu el yapımı halıların en kaliteli olarak dokunduğu Karaca kılavuz kasabasına da ev sahipliği yapmaktadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanından kiralayacağınız bir araç ile yaklaşık 30 dakika gibi bir süre de bu kasabaya ulaşabilir çok değerli hediyelik el dokuması halıları görme ve satın alma ayrıcalığına kavuşabilirsiniz. Tekirdağ özellikle el yapımı içkiler ve şaraplarla da ülkemizde özel bir yere sahip şehirlerin başında gelmektedir. Tekirdağ Çorlu hava alanında bu el yapımı ve şarap ve içkilerin satışı söz konusu değil bu içkiler Çorlu ilçesi içerisinde satın alabileceğiniz yöre halkının alkol kullanmaksızın ürettiği ürünler olarak biliniyor.

Tekirdağ Çorlu Hava alanı Trakya bölgesinin yöresel tatlarının ve tatlılarının da deneyebileceğiniz restoranlara sahip. Çorlu hava alanı içerisinde bölgenin kendine has yiyeceklerini deneyebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu havalimanı içerisinde VİP yolculuk yapmak isteyenler içinde düşünülmüş bir ayrıntı. Anadolujet uçak bileti gün içerisinde 1 kez Ankara istikametine gidişe ve 1 kez de Ankara istikametinden dönüşünüze aracılık ediyor. Ankara istikametinden dönen uçak gece 00:55’de Tekirdağ Çorlu havalimanına iniş yapıyor. Tekirdağ Çorlu Havalimanından kalkan uçak sabah 06:35 saatinde Ankara istikametine hareketine başlıyor. Havalimanı yolunda hiçbir zaman yoğun bir trafik oluşmazken kış mevsiminde güzergah üzerinde yoğun yağış nedeni ile oluşabilen kazalar söz konusu. Fakat Tekirdağ Çorlu havalimanı belediye tarafından büyük önem arz eden noktaların başında geliyor ve Çorlu havalimanı yolu üzerinde trafik ve yol kapanmaması için özel önlemler alınıyor.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Konumu

Adres: 59850 Çorlu/Tekirdağ
Kodu:
Telefon: 0 282 682 40 36

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X