Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz Sırbistan Uçak Bileti

Sırbistan denilince akla ilk anda gelmeyen Tesla’nın şehri Belgrad, gezi rehberlerinin özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi vize rejimi uygulamalarında serbestlik yaşayan kişiler için son derece önemli bir duraktır. Sırbistan uçak bileti taleplerinin özellikle ülkemiz için neredeyse tamamı Belgrad şehri içindir. Belgrad uçak bileti alımları özellikle uzun tatil dönemleri için ve yaz sezonunda oldukça yoğunluk kazanır. Sırbistan bağımsız bir devlettir. Tarihinin izlerine bakıldığında oldukça çarpıcı bilgilere ulaşılır. Bugünkü Sırbistan toprakları vaktiyle Güney Slav ırkının Hıristiyanlık dinini ilk kez kabullendikleri topraklardır. Bu itibar ile ülke bu derinlemesine tarih yolculuğunda önemli bir istasyondur. Sırpların tarih içindeki devletleri ve özellikle Osmanlı tarihi içindeki yerleri oldukça geniş bir tarih inceleme metninin konusu olsa da, bugünkü ülke toprakları üzerinde oldukça derin etkileri olan bir konudur. Özellikle Belgrad kuşatması ile sonuçlanan yakın akrabalık ilişkileri ve savaşlar Osmanlı İmparatorluğu bakımından son derece uzun bir hakimiyet sürecinin başlangıcı oldu. Bu andan sonra uzun yıllar Osmanlı ile yaşayan Sırplar Balkan Savaşları bir kez daha düçar oldukları savaşlardan adeta intikamını alırcasına 1. Dünya Savaşı’nın fitilini ateşlediler. Neticede önce Yugoslavya sonra da bağımsız Sırbistan olarak günümüze ulaştılar. Bu nedenli hızlı, maceralı ve etkili bir tarihi geçmiş ülkenin günümüzdeki turistik değerini belirleyen en önemli etkenlerden biri haline geldi. Bağımsızlığı takip eden yıllarda gelişmekte olan ülke ekonomisi derin bir katkı amacı ile özellikle turist gelebilecek ülkelere karşı vize muafiyeti uygulanması ile ülkeye gelen turist sayısı artırılmış oldu.

 

 

Başta Türkiye olmak üzere gerek kendi ırkından gerekse farklı ırklardan Avrupalı ve dünya turistlerinin de ortak ilgisini çeken merkez şehir Belgrad uçak bileti bakımından süreklilik arz eden önemli bir destinasyon kent konumuna yükselmiş oldu. Sırbistan ülke sınırları için aranılan Sırbistan uçak bileti varış noktası Belgrad Nikola Tesla Havalimanı olmaktadır. Tesla adı özellikle teknik eğitim almış veya geçmiş dönem hatırlarını canlı tutan kişiler için hemen fark edilir ve bir şeyler çağrıştırır bir değerdir. Nikola Tesla Sırp kökenli Amerikalı bir bilim adamı olarak tanınsa da aslında o bir icat makinesi sayılır. Başta elektrik ve manyetik alanda ve bu alanların günlük hayat uygulamaları bakımından çok sayıda buluşa imza atmıştır. Özellikle elektrik ve onun manyetik alanı ile alakalı çalışmaları hem de buluşları artık dünya üzerinde kendi alanında son derece önemli bir yere gelmesini sağlamıştır. Bu durumdan dolayı Amerikalı bilinmesine rağmen kökenlerinin olduğu ülkede hem bir müzesi hem de Uluslararası uçuşlara açık havalimanının adı olması hasebiyle Nicola Tesla Sırbistan için oldukça önemli bir simgedir. Sırbistan gezilerinin en uğrak yeri olan Nicola Tesla Müzesi ile insanlık için son derece önemli buluşları hakkında sergilemeler mevcuttur. Müzelerin hepsi genel anlamda tüm turistler için önemli uğrak yerleridir. Ancak ülkelerin simge isimleri veya simge olayları için tasarlanan ve bununla alakalı sergilemeler ile oluşturulan müzeler hemen her seyahat programının içinde yer alır.

 

Tarihinin bu son idari şekle gelene kadar birçok savaş ile dolu olduğunu ve özellikle Birinci Dünya Savaşı konusundaki etkileri göz önüne alındığında Sırp milleti için epey mücadeleci bir millet tanımını yapmak yanlış olmaz. Ancak yakın tarihte özellikle Saray Bosna konusunda Sırplar bile kendi tarihlerine almak istemeyecekleri türlü eziyetlerin sahibi olmuşlardır. Lakin bu konuda başrolde olan kişi yargılanmış ve en ağır cezaya çarptırılmıştır. Bu konu devletin siyasi boyutu ile çok daha yakından alakalı olduğundan ülkenin tarihi değeri ve günlük hayatına sahne olan özellikle Belgrad şehrinin güzellikleri turizm bakımından sahip olduğu potansiyeli gölgelememiştir. Şehre çok sayıda turist gelmekte ve özellikle turizm bağımsızlık sonrası yeni yapının önemli bir gelir kapısı durumundadır. Sınırları için de Belgrad gibi son derece önemli bir merkezi barındırması ülke turizmi için oldukça yüksek hacimli tur vb organizasyon için yeterli bir nedendir. Bu nedenle özellikle Belgrad uçak bileti arayışları ve satın almalarıyla değer kazanan Sırbistan uçak bileti hacmi ülkemiz çıkışlı uçuşlarda özellikle İstanbul için direkt fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları genel bilet satış fırsatları ile de birleştirdiğiniz vakit Sırbistan gezisi bütçeniz için oldukça önemli bir fayda sağlayarak tatile avantajlı başlamış olursunuz.

 

 

Ülkemizden bilhassa İstanbul çıkışlı Belgrad uçak bileti Nicola Tesla uçuşları için Air Serbia başta olmak üzere THY ve Pegasus uçuşları en çok tercih edilen uçuşlardır. Her üç havayolu ile de direkt olarak Nicola Tesla Havalimanı’na inmek mümkündür. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşla varacağınız havalimanı için İstanbul da her iki havalimanından uçuş seçmek mümkün olmaktadır. Sırbistan uçak bileti ile uçacağınız Nikola Tesla Havalimanı ülkenin görünen turizm yüzünün havayolu ulaşımın merkezidir. Liman 2006 yılına dek Belgrad Havalimanı olarak faaliyet göstermiş, Nikola Tesla adının verildiği bu yıldan itibaren de günümüzde aynı adla hizmetine devam etmektedir. Belgrad şehrine yakın olan havalimanından şehir transferi taksi ile sağlanabilir. Şehir içi ulaşıma erişince de troleybüs ile hemen hemen her yere gidebilirsiniz. Bunun dışında gideceğiniz yere göre metro imkanı da kullanabilirsiniz. Ancak Belgrad şehri çok aşırı yayvan ve büyük bir şehir olmadığından yürüyerek yapılacak geziler için de epey bir noktaya ulaşmanızı sağlayacak bir şehirdir. Belgrad bir Avrupa şehri gibi çok büyük bir ihtişamla karşılamasa da sizi, özellikle birçok beklentinize cevap verecek ve asgari memnuniyetin üzerinde bir gezi olmasını sağlayacak bir şehirdir. Bunun nedeni dünya üzerindeki benzerleri gibi modern tabirle marka bir şehir ama realite açısında kendi kimliği, enerjisi ve tarzı olan bir şehir olmasından ileri gelir. Birçok bu tip şehirde olduğu gibi Belgrad şehri de, sizi içine çekecek ve salt kendini dolaştıracak özniteliklere sahiptir.

Belgrad uçak bileti alarak planlayacağınız Sırbistan gezinizin ana merkezi ve özellikle havayolu trafiğinin buluşma noktası Belgrad Nicola Tesla Havalimanı’na indiğiniz vakit yine vize rejimi uygunluklarını kontrol etmek kaydı ile birçok ülke ve şehir de yakın çevrede gezebilirsiniz. Bu bile Belgrad merkezli farklı yakın kombinasyonları oluşturmanızı sağlayacaktır. Sırbistan uçak bileti alarak ineceğiniz merkez ile birlikte gezme fırsatı bulabileceğiniz şehirler Hırvatistan ve Bosna şehirleri ile birlikte yine Sırbistan içindeki Novi Sad şehri olacaktır. Araç kiralayarak ya da ülke içindeki bağlantılı ulaşım imkanları ile bağımsız bir tur planı yapabilirisiniz. Ancak vize rejimi uygulamalarında tabi olduğunuz kuralları mutlaka güncel haliyle inceleyiniz. Türkiye cumhuriyeti pasaportu için gerek havayolu firmaları gerekse tur firmaları aracılığıyla dolaylı bilgi edinebileceğiniz gibi TC Dış İşleri Bakanlığı’nın web ortamlarından da direkt bilgi alabilirsiniz. Belgrad turla da bağımsız programla da gezilebilecek bir şehirdir. Her iki seçenek için yapılacak gezi planlarının ortak noktalarından biri hiç kuşkusuz Belgrad Nicola Tesla Müzesi olacaktır. Müze turistler için oldukça uğrak bir nokta olarak Sırbistan gezilerinde sürekli yer alır. Hemen her yabancı kültür müzesinde önerildiği gibi ve ayrıca oldukça teknik konuların işlendiği bir tarih müzesinden ziyade bir mühendislik müzesi olduğu da düşünüldüğünde müze için rehberli bir gezi seçeneğine dair bilet almak en mantıklısı olacaktır. Bu sayede Belgrad uçak bileti alarak geldiğiniz havalimanı Nicola Tesla Havalimanı’nın isim sahibi hakkında son derece detaylı bilgi edinmiş olursunuz. Dünya bilim tarihi ve Sırbistan tarihi için oldukça mühim bir şahsiyet olan Nicola Tesla müzesi geziniz Sırbistan uçak bileti konusundaki birçok incelemede yer aldığı gibi son derece faydalı ve Tesla’nın değerini anlayabileceğiniz bir gezi olacaktır. Müze alternatifleri için kuvvetli bir öneri de Sırbistan Ulusal Müzesi olabilir. Sanat ağırlıklı son derece önemli kişilerin eserlerini barındıran ve klasik anlamda bir müzeyi daha çok hatırlatan bu müzeyi de müze turu yapmaya başlamışken gezmeniz çok önemli olacaktır. Sanatsal açıdan epey doyurucu bir gezi sizleri bekliyor bu müzede!

 

 

Belgrad, İstanbul, Moskova, Londra vb birçok değer taşıyan şehrin caddeleri de meydanları da, aynı şekilde hem kendi içinde hem de bazıları dünya çapında büyük değer taşır. Belgrad için de oldukça değerli ve gerek günlük hayatın gerekse gece hayatının geçtiği caddeler mevcuttur. Buralarda hem turist yoğunluğu hem de yerel halk yoğunluğu bakımından gözle görülür bir hareketlilik izlenir. Şehre geldiğinizde özellikle turist gruplarının yoğun şekildeki akışını izlerseniz bu caddeleri kendiliğinden de bulabilirsiniz. Bu tip cadde veya meydanlar için hem turizmin kalbi hem de şehrin hayatının merkezi tabirini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belgrad şehrinde bunlardan ilki Kalemegdan olarak göze çarpar. Osmanlı dönemini tam anlamıyla yaşamış ve yansıtan bir bölge olarak turistlerin en uğrak noktalarından biridir. Meydan tam anlamıyla turistik geziye açık bir bölgedir. Saat kulesi ve Sırbistan Askeri Müzesi gibi gezilecek yerlere sahip bu meydan dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. Meydanda sizi bekleyen sürpriz ise Osmanlı hakimiyetinin adeta mührü gibi varsayabileceğiniz İstanbul Kapısıdır. 1750 yılında inşa edilen bu değeri de mutlaka görmelisiniz. Bir diğer müze seçeneği de Doğa Tarihi Müzesi olarak karşınıza çıkacak olan bu meydanda olmazsa olmazlardan biri de alışveriş imkanlarıdır. Ancak fiyat açısından tüm şehri gezdikten sonra bir alışveriş turu daha mantıklı olacaktır. Belgrad uçak bileti alırken özellikle gezip görülecek yerler ve alışveriş konusunda tıpkı İstanbul gibi Moskova gibi rahat olabilirisiniz. Mutlaka spontane bir gezi ya da bir alışveriş bu uçuşlarınızın önemli bir hatırası olacaktır. Sırbistan uçak bileti ile yapacağınız gezinin en önemli duraklarından biri olan Kalemegdan için Türkçe Kale Meydan tabirini kullanmanız çok olasıdır. Muhtemelen Osmanlı sonrası bu hale gelmiş bir isimdir.

 

 

Belgrad gezisi için son derece önemli duraklardan biri de Aziz Sava Katedralidir. Katedraller, kiliseler Avrupa vb ülkelerin oldukça önemli yapılarıdır. Uzun yıllar dini argümanlar ile yönetilen bu ülkelerde hemen hemen her büyük eser arasında bir veya daha fazla bu tipte yapı yer almaktadır. Belgrad uçak bileti ile varacağınız şehirde sizi Aziz Sava Katedrali bu kapsamda oldukça önemli bir eser olarak karşılamaktadır.  Özellikle Türk ve Müslüman ziyaretçiler için yapının görüntüsü bir camiyi de andırı şekildedir. Bunun sebebi olarak da yapının Ayasofya’ya benzetilme çabaları gösterilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun yapı şehrin ve ilkenin önemli simgelerindendir. Moskova da ki simge yapı aziz Vasili Katedrali neyse bu da Belgrad için o değerde önemli hem dini hem de turistik yapıdır. Sırbistan uçak bileti alımı kapsamında düzenlenen turların tamamında bu yapının gezilmesine zaman ayrılmaktadır. Sırbistan gezisi için yapacağınız uçak seyahatlerinde ülkenin ulusal Havayolu Air Serbia tercihini yapabileceğiniz gibi özellikle İstanbul çıkışı için bulunduğunuz yakaya göre THY veya Pegasus Hava Yolları uçuşları arasından da tercih yapabilir ya da bunları birleştirerek bir uçuş programı yapabilirisiniz. Sırbistan uçak bileti arayışlarınızda diğer ülkelerden farklı ve büyük hava yolu seçenekleri de söz konusu olabilir. Tamamı için yaz sezonu ve özellikle Türkiye ve Müslüman ülkeler için uzun tatil dönemleri yoğunlukları unutulmadan bilet alımları yapılırsa gezi bütçesi bakımından ekonomi sağlanabilir. Belgrad uçak bileti ile varacağınız şehirde bir önemli cadde de, Knez Mihaliova Caddesi olacaktır. Bu cadde için en yalın benzetme yine İstiklal Caddesi olacaktır. Cadde oldukça hareketli ve merkezi niteliktedir. Geziden yeme içme konusundaki önemli alternatiflere kadar bu caddeyi değerlendirebilirsiniz. Cadde alışveriş için de oldukça önemli mekanlar sunarken, kültür ve sanat merkezleri ya da galeriler gibi sanatsal faaliyetlerin de en yoğun noktasıdır. Sırbistan uçak bileti satışları için yaptığınız gezi planında mutlaka görmek isteyeceğiniz önemli bir lokasyondur. Bunun yanı sıra şehir merkezi de her türlü imkanı size cazip gelecektir. Belgrad diğer Avrupa şehirlerine oranla gerek gezi, gerekse yeme içme ve konaklama bakımından oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Hatta birçok büyük Avrupa şehrine göre ucuz denilebilecek kadar uygun maliyetler sunabilen bir yapıdadır. Bu nedenle de turizm bakımından avantajlı bir konuma sahiptir. Turist yoğunluğunda ve bu yoğunluğun her geçen sezon artışında bunun da payı oldukça yüksektir. Yemek konusunda modern yemek kültürüne dair evrensel alternatifleri Belgrad şehrinde bulabilirsiniz. Oldukça lüks restoranlardan mütevazi yerlere dek hepsi size uygun fırsatlar sağlayacak niteliktedir. Restoran konusunda Belgrad dendiğinde ortak akla gelen isim Lorenzo ve Kakalamba birleşik ismine sahip mekandır. Restoran oldukça zevkli ve modern şekilde döşenmiş ve temizlik ötesi oldukça estetik bir mekandır. Yoğun dönemde ve genel anlamda rezervasyon önemli bir ön koşul haline gelebilmektedir. Bu restoran haricinde birçok yemek ve alışveriş imkanı sunan mekanı bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Şehrin bu denli rağbet görmesinin nedenlerinden biri de budur. Belgrat uçak bileti alıp bu şehre geldiğiniz de belki de hiç sıkılmadan zorlanmadan kendinize güzel bir tatil sağlamanız mümkün olacaktır. Oldukça hareketli bu şehir için şehir içi ilginç ulaşım sistemi olan ve özellikle İstanbul’un nostalji dönemlerini modern çizgiler ile anımsatacak Troleybüs en büyük alternatif olacaktır. Otobüs ve metroda rotanıza göre yaban atılmayacak yoğunluktaki alternatifler arasındadır.

 

 

Sırbistan uçak bileti taleplerinizin en belirgin ve nitelikli turistik gezi güzergahı Belgrat merkezli bir gezi olacaktır. Maddi imkan ve vize şartlarına göre uzatabileceğiniz bir geziniz var ise mutlaka çevre ülkelerin önemli merkezlerini bu geziye dahil ederek zengin bir program hazırlamanız önemlidir. Bu sayede Avrupa içinde birçok merkezden çok daha ekonomik bir şekilde karma bir gezi fırsatı sizi bekliyor olacak. İstanbul çıkışlı uçuşlarınız için Türk Hava Yolları veya Pegasus Hava Yolları uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Bu uçuşların yanı sıra ülkenin milli hava yolları olan Air Serbia ile de bir keyifli bir uçuş planlamanız mümkündür. Şehir içinde araçla gezmek için araç kiralama ve birçok hizmete Belgrad Nikola Tesla Havalimanı bünyesinde ulaşmanız mümkündür. Şehre vardığınızda ise her bütçeye uygun ve beklentilerinizi karşılayacak konaklama imkanları da, onun dışındaki önemli hizmet imkanları da mevcuttur.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X