Dünya Parmağının Ucunda!

Siirt Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Siirt, Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının kesişim noktasında bulunduğu için, tarihsel zenginlik bakımından ziyaretçilerinin ilgisini çeker. Battaniyesi ve kilimiyle ünlü olan Siirt’ten ünlü Büryan Kebabı ve Perde Pilavı’nı tatmadan, Billoris Kaplıcası ve Derzin Kalesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin. Siirt uçuşları 1998 yılından beri Siirt Havalimanı’na yapılabilmektedir. Sadece Ankara kalkışlı ve sezonluk olarak Tekirdağ kalkışlı Siirt uçuşlarının yapılabildiği Siirt Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunmaktadır.

Siirt Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Siirt Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Siirt’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Siirt’in Yöresel Lezzetleri

Ayranlı yarma, büryan, kasabıt hanva, ısmeyket, perde pilav, kıtel fum, lebeniye.

 

Siirt’te Görülmesi Gereken Yerler

Derzin Kalesi, Ulu Camii, Veysel Karani Türbesi, Billoris Kaplıcası.

 

Siirt’te Alışveriş Önerileri

Bıttım sabunu, Siirt fıstığı, Zivzik narı, Siirt battaniyesi.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X