Dünya Parmağının Ucunda!

Sidney Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Avustralya’nın en önemli şehirlerinden olan Sidney eşsiz güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüler. Şehrin simgesi konumundaki Opera Evi her turistin görmesi gereken yerlerin başında gelse de, ünlü Sidney Köprüsü’ne tırmanmayı ve şehrin 50 km uzağında bulunan Mavi Dağları görmeyi de ihmal etmeyin. Sidney uçuşları ülkemizden, aktarmalı olarak yapılmaktadır. Şehir merkezinin yalnızca 9 km uzağında bulunan Kingsford Smith Havalimanı’na yapılan Sidney uçuşlarını sorgulamak için yukarıda bulunan arama menüsünü kullanabilirsiniz.

 

Sidney’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin istatistiklerine göre Sidney uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönemler Ekim’in üçüncü haftası ile Kasım’ın ikinci haftası. Aralık ayı Sidney uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay. Biletinizi seyahat tarihinizden ortalama 52 gün önce alarak en ucuz Sidney uçak biletine sahip olabilirsiniz. En hesaplı uçacağınız gün Salı, en pahalı uçacağınız gün ise Cumartesi.

 

Sidney’in Yerel Tatları

  • Liman kenti olan Sidney’de deniz mahsulleri ağırlıkta… Karides, levrek, mezgit, midye gibi klasik alternatiflerin yanı sıra, Avustralya sularına özel balıkları da yiyebileceğiniz restoranlar arasında en popülerleri şunlar: Tetsuya’s, Waterfront, Feast, QVB Gourmet Seafood ve Blue Fish Cafe.
  • Günlük bir atıştırmalık olan ‘meat pie’, etle hazırlanan bir çeşit turta.
  • İçi kestaneli dışı meyveli olan ‘Pavlova’ adlı tatlının ilginç bir hikâyesi var… Dünyaca ünlü Rus balerin Anna Pavlova'nın Avustralya turnesi sırasında, sanatçıyı onore etmek için yapılan bu tatlıya Pavlova adı verilmiş.
  • Sidney'e özgü biraları tatmak için Cumberland Caddesi üzerindeki Australian Hotel'e gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Sidney’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Opera Binası, Sidney Parkı, Sidney Köprüsü, Mavi Dağlar.
  • Bondi Plajı, Darling Limanı, The Rocks.
  • Taronga Hayvanat Bahçesi, Sidney Kulesi, Sidney Akvaryumu.
  • Lord Nelson Binası, Sidney Çağdaş Sanat Müzesi, Discovery Müzesi.

 

Sidney Seyahati İçin İpuçları

Şehir içi ulaşım için otobüs, feribot, metro ve tren kullanabilirsiniz. Özellikle şehirdeki tren ağı çok gelişmiş ve pek çok hat ile şehrin büyük bir kısmına ulaşma imkânı var.

 

Sidney’de Alışveriş Önerileri

250’yi aşkın tezgâhın açıldığı Paddington Markets’te yok yok. Oxford Street’deki pazar sadece cumartesi günleri kuruluyor. Antika eşya için Rozelle Markets’a retro giysiler için Fringe Bar Markets’a gidebilirsiniz.

Sidney Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Sidney Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Sidney Kingsford Smith Havalimanı

 

Sidney Havalimanı ya da tam adıyla Sidney Kingsford Smith Havalimanı şehir merkezinin 8 km güneyinde bulunur. Avustralya'nın en işlek havalimanıdır.

 

Sidney Havalimanı Ulaşım

Raylı Sistem (Airport Link)

Raylı sistemi tercih ederek sadece 13 dakika içinde havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 2. ve 3. terminallerden Airport Link'e binerek en hızlı şekilde şehir merkezine ulaşmak için daha detaylı bilgiyi AirportLink'in websitesinden edinebilirsiniz.

 

Otobüs

Bondi Kavşağı ve Burwood arasında sefer yapan 400 numaralı hat hem iç hem de dış hatlar terminalinde durur. Otobüsle ulaşım seçenekleriyle ilgili daha detaylı bilgiyi Sidney Havalimanı websitesindeki ulaşım sayfasından alabilirsiniz.

Sidney Haritası

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X