Dünya Parmağının Ucunda!

Seul Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Güney Kore’nin başkenti Seul’de Jongmyo Tapınağı’nı, eğlence parkı Lotte World’u, Namsan Park’ı ve Changdeokgung Sarayı’nı mutlaka görmenizi öneriyoruz. Aynı zamanda doğa düşkünü iseniz Bukhan, Gwanak ve Inwang Dağı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Seul uçuşları için İstanbul kalkışlı direkt veya aktarmalı seferleri tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 10.5 saat süren İstanbul kalkışlı Seul uçuşları şehrin batısında bulunan Incheon Havalimanı’na yapılmaktadır. Şehirdeki diğer havalimanı olan Gimpo Havalimanı merkeze 15 km mesafede yer alır.

 

Seul’e Ne Zaman Gitmeli

Dünyanın pek çok ülkesinden Seul’e sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin verilerine göre en ucuz Seul uçak biletini alabileceğiniz tarih Kasım’ın son haftası. Seyahat tarihleriniz esnekse Seul uçak biletini ortalama 55 gün önce almanızı tavsiye ederiz. Gün baz alınarak hazırlanan verilere göre ise en hesaplı uçacağınız gün Perşembe, en pahalı uçacağınız gün ise Cumartesi.

 

Seul’un Yerel Tatları

 • Çorba, öğünlerin vazgeçilmez bir unsuru ancak ana yemekten önce değil birlikte getiriliyor. Meze olarak küçük porsiyonlarda verilen bir çeşit turşu diyebileceğimiz ‘kimchi’ ile ‘namul’ adını verdikleri soya soslu sebzeleri servis ediyorlar.
 • ‘Noodle’ ve ‘hot pot’ en popüler yemekler arasında. Tatlı pirinç keki ‘tteok’ ve meyve içeren ‘hangway’i denemenizi tavsiye ederiz.
 • Eti mutlaka şekerle pişiriyorlar. Balık ürünlerinin ardından et yiyorlar.
 • Sebzelere yer fıstığı karıştırıyorlar, spagetti gibi kesip pişiyorlar.
 • Mantar çeşitleri çok zengin. Canlı maymun ve yılan balığı pişiriyorlar.

 

Seul’de Görülmesi Gereken Yerler

 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Hwa Seong Kalesi, Korea Folk Köyü, Kyaengbok Sarayı, Kore kültürü ve tarihini keşfetmek açısından görülmeli.
 • Seul’deki saraylar içinde kraliyet ailesine en uzun ev sahipliği yapanı Changdeokgung. Sarayı gezerken, Joseon Hanedanlığı döneminde üretilen mimari ve teknoloji sizi çok şaşırtacak.
 • En az üç saatinizi ayırmanız gereken Kore Savaş Anıtı müzesinde sadece Kore Savaşı’nı değil 5 bin yıllık Kore tarihini görmek mümkün.
 • Budizm’in en önemli merkezlerinden biri olan Jogyesa Tapınağı. Mayıs ayında Buda’nın doğum günü nedeniyle Lotus fenerleriyle donatılıyor.

 

Seul Seyahati İçin İpuçları

 • Trafik sabah 07.00-09.00, akşam 16.00-19.00 arası aşırı yoğun. En son teknolojinin kullanıldığı metroyla her yere ulaşmak mümkün. Metro bileti 500 Won (1000 Won = 2.40 TL)
 • Yol kenarlarına park etmek yasak. Metro istasyonlarının yanındaki otoparklar kullanılıyor. Kesilen cezalar, 'Kural ihlalini gösteren görüntüyle' araç sahiplerinin evine gönderiliyor.

 

Seul’de Alışveriş Önerileri

Teknolojik ürünler için Gangbyeon bölgesindeki Techno Mart hem çeşit hem de fiyat açısından biçilmiş kaftan. Kentin kapalı çarşısı olan ve anadili pazarlık olan Dongdaemun’da aksesuardan kıyafete, oyuncaktan bibloya her şeyi bulabilirsiniz.

Seul Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Seul Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

​Seul Gimpo Havalimanı

Gimpo Havalimanı Seul'un batı ucunda bulunur. Şehir merkezine 15 km mesafededir. Kore'nin 3. en büyük havalimanıdır.

 

Seul Gimpo Havalimanı Ulaşım

Otobüs

Gimpo Havalimanı'na otobüs kullanarak ulaşmak için otobüs güzergahları ve hat numaralarını detaylı bir şekilde öğrenmek için Gimpo Havalimanı'nın ulaşım sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Metro

5 ve 9 numaralı metro hattını kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

 

Havalimanı Ekspresi

6 tanesinde metro bağlantısı bulunan 10 durağa ulaşım sağlayan Havalimanı Ekspresleri de ulaşım için avantajlı seçeneklerden biridir.

 

Seul Incheon Havalimanı

Seul Incheon Havalimanı Ulaşım

Belediye Otobüsleri

111, 202, 223, 302, 303, 303-1, 306, 308 numaralı otobüslerle şehrin belirli noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Raylı Sistem

Şehir merkezine veya şehrin daha uzak noktalarına ulaşmak için banliyo trenlerini veya ekspres trenleri de tercih edebilirsiniz. Havalimanına ulaşım sağlamak için Seul Incheon Havalimanı'nın ulaşım sayfasını ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Seul Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X