Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Singapur'a Ne Zaman Gidilir

Singapur uçak bileti, almadan önce bölgenin iklim tipine, özelliklerine ve mevsimine bir göz atmakta yarar var. Gideceğiniz bölgenin hava durumu araştırmasını yapmadığınız zaman, şehrin kötü hava koşullarına sahip olduğu mevsimde uçak bileti almış olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gitmek istediğiniz bölgenin iklim tipine, mevsimlerine ve hava durumuna bir göz atmanız, tatilinizin hayal ettiğiniz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

 

Gitmek istediğiniz, tatil geçirmek istediğiniz bölge Singapur’sa bölgede iklim tipi araştırmasına gerek yoktur. Singapur’un Ekvator’a olan yakınlığı nedeniyse Singapur’da tek mevsim görülmektedir. Yani Singapur havaalanı na iniş yaptığınız her dönemde sizleri sıcak bir iklim bekliyor olacaktır. Singapur’da görülen iklim tipi tropikal iklim tipidir. Yılın her dönemi oldukça sıcak ve nemlidir. Aylar arasında sıcaklık farklılıkları oldukça azdır. Ancak bu sıcaklık sizleri korkutmasın. Singapur’da yağışlar da oldukça sık görülebilmektedir. Bunun nedeniyse Muson rüzgârlarının beraberinde getirdiği yağmurlardır. Bu yağmur, döneme göre çok fazla değişiklik göstermemektedir. Ancak Ekim’le Mayıs ayları arasında yağmur şiddetini arttırabilmektedir. Singapur hava durumu, Kasım ayından Ocak ayına kadar muson rüzgârlarının şiddetini arttırması nedeniyle şiddetli yağış durumu görülmektedir. 

 

 

Singapur’da hava durumu nu etkileyen muson rüzgârları Kuzeydoğu muson rüzgârlarıyla Güneybatı muson rüzgârları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Singapur’da bu rüzgârların estiği döneme göre kimi zaman aralıksız üç gün süren yağışlar bile görülebilmektedir. Singapur’da gitmek istiyorsanız, sizlere her mevsimin bu isteğinizi gerçekleştirmek için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Singapur’da özellikle Mayıs ve Temmuz aylarında oldukça yoğun bir turist akımı gerçekleşmektedir. Singapur’da günlük sıcaklık ortalamaları genellikle en düşük 23 dereceyle 26 derece arasında değişmektedir. Bunun yanında en yüksek sıcaklık ortalaması da 31 dereceyle 34 derece arasında değişebilmektedir. Singapur tatiline çıkmadan önce sizleri nemde ve sıcaklıkta bunaltmayacak kıyafetlerin yanınızda olduğuna emin olun. Valizinizde nemi emen kıyafetlerle bol, kısa kollu kıyafetlere bolca yer vermenizi öneririz. Singapur’un her mevsim sıcak olan havası nedeniyle yanınızda güneş koruyucu yüksek faktörlü kremler almanızı öneririz. Farkında olmasanız da güneş sizi yavaş yavaş yakabilir ve daha sonrasında ciddi yanık acıları çekebilirsiniz. Bu durumun gerçekleşmemesi için yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurun ve bol bol kullanın. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X