Dünya Parmağının Ucunda!

Seul'e Ne Zaman Gidilmeli

Seul uçak bileti almadan önce bölgede hâkim olan iklim tipine ve gidilebilecek en uygun zamana bakmakta yarar vardır. Seul iklimi karasal bir iklimdir. Ancak bu iklim tipinin içerisinde muson etkisinin de olduğunu görmekteyiz. Seul’da dört mevsim yaşanmaktadır. Yaz aylarıyla kış ayları arasındaki sıcaklık farklı bir hayli fazla olmaktadır.

 

 

 

Seul ne zaman gidilmeli sorusunun cevabına her mevsimin uygun olduğu yanıtı verilebilir. Ancak gidilebilecek en uygun mevsimi soruyorsanız sonbahar sizler için oldukça uygun bir dönemdir. Seul hava durumu grafiğine bakıldığı zaman yaz aylarının nemli ve oldukça sıcak bir havanın hâkim olduğu görülmektedir. Aynı durum kış aylarında geçerli değildir. Kış aylarında hâkim olan hava soğuk ve daha az nemlidir. Yaz aylarının sıcaklık ortalaması, yirmi iki dereceyle yirmi dokuz derece arasında değişmektedir. Kış aylarının sıcaklık ortalaması -6 dereceyle 2 derece arasında değişmektedir. Seul bölgesinde Haziran ve Temmuz ayları sırasında doğu muson iklimi etkili olmaktadır. Seul bölgesinde yıllık düşen yağış ortalaması 1,370 mm kadardır. Bu yağışın büyük bir çoğunluğu yaz aylarında düştüğü görülmektedir. Kış aylarında ise toplamda ortalama yirmi sekiz günlük bir kar yağışı olduğu görülmektedir. Bu nedenle kış aylarında da şehirde kayak turizmi için gelen turistlerin yoğunluğu dikkat çekmektedir. Dönemin en sıcak ayı Ağustos ayına denk gelmektedir. Seul kentinin yıllık sıcaklık ortalaması 11,9 dereceye denk gelmektedir. Seul kentinin yıl içerisinde en kurak olduğu dönem Ocak ayıdır. Kentte görülen en fazla yağışsa Temmuz ayına denk gelmektedir. Temmuz ayında Seul kentine düşen yağış ortalama olarak 385 mm kadardır. Seul’un en sıcak ayı olan Ağustos ayında sıcaklık ortalaması 25,9 derece kadardır. En soğuk ayı olan Ocak ayının sıcaklık ortalamasıysa -3,7 derece kadardır.

 

Yıl genelinde Seul’a gitme tercihlerine bağlı olarak birçok turisti kendisine çekmektedir. Seul bölgesine tamamen turistik amaçla bir ziyaret düzenlemeyi düşünüyorsanız Eylül, Ekim ve Kasım aylarında uçak biletinizi alabilirsiniz. Kayak turizmi için Güney Kore’nin Seul kentine bir ziyarette bulunmak istiyorsanız kış ayları sizler için ideal bir dönemdir. Ancak tüm bunların yanı sıra iklim tipine bağlı kalmaksınız, yılın herhangi bir döneminde Seul’a bir ziyarette bulunabilirsiniz. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X