Dünya Parmağının Ucunda!

Selanik'e Ne Zaman Gidilmeli

Yunanistan’ın başkent Atina’dan sonra en büyük ve kalabalık şehri Selanik’tir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve eğitim yıllarını geçirdiği bu şehir, muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır.

Selanik’te Akdeniz iklimi etkisi görülmektedir. Bu sebeple yazları kurak ve sıcak bir şehir olan Selanik, kışları soğuk ve yağışlıdır. İkliminde farklı olan tek özelliği, şehrin kuzeyinde karasal iklimin etkili olmasıdır. Kuzey kesimlerde Selanik hava durumu bilgilerine bakıldığında sıcaklıkların eksi derecelere indiğini görmek mümkündür. Kar yağışları da yine kuzey kesimlerde etkili olmaktadır. Kuzey kesimler dışında kalan bölgelerde ise hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü görülmemektedir. Kış aylarında bu bölgelerde 4 derece ile 7 derece arasında oynayan sıcaklık değerlerine rastlanmaktadır.

Selanik’e seyahat edecek olanların Selanik havası hakkında merak ettikleri pek çok noktanın olduğu öngörülmektedir. Bu noktaların aydınlanması adına, Selanik’in İzmir ile oldukça benzer olduğunu belirtmek doğru olacaktır. Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların çok fazla olduğu unutulmaması gereken bir konudur.

Şehri ziyaret ederek turistik bölgeleri tanımak isteyenlerin Mayıs ayında rahat bir gezi süreci geçireceklerini söylemeliyiz. Sıcaklıkların ortalama düzeyde olduğu bu ay içerisinde, sıcağın yoğunluğu çok fazla hissedilmeyecektir. Eylül ayında da Mayıs ayı ile benzer hava sıcaklıklarının bulunması sebebiyle sıkılmadan gezmek mümkündür. Fakat tabi ki Eylül ayının sonbahar başlangıcı olmasından dolayı, Mayıs ayına göre daha serin olacağı unutulmamalıdır.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X