Dünya Parmağının Ucunda!

Nice'ye Ne Zaman Gidilir

Fransa Nice şehri bir tatil şehri olarak anılmaktadır. Tam bir Akdeniz şehri olması sebebiyle insanların en çok tercih ettikleri yerlerden bir tanesi olan Nice, iklim özellikleri açısından insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Korunaklı bir yapıda olmasından dolayı Fransa Rivierasında kışların en ılık geçtiği şehir olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

 

Bu şehirde nadiren don olaylarının görülmekte olması, şehri tercih edenlerin bilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.  Akdeniz şehri olması sebebiyle yazların sıcak kışların ise ılık geçtiği bu şehirde tatil  yapmak isteyenlerin yılın her dönemi seçim yapma imkanlarının bulunduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Sonbahar aylarında yağmur görülme ihtimalinin yüksek olması durumu tatilcilerin göz ardı etmemesi gereken bilgilerden bir tanesidir.

 

Nice uçak bileti alımında bulunacak kişilerin, doyasıya gezmek ve eğlenmek için bahar ayları ve yaz aylarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.  Zira Haziran ayından Eylül ayına kadar geçen süreç içerisinde Nice hava durumu bilgilerine bakıldığında, 25 derece ile 30 derece arasında değişmekte olan gündüz sıcaklıklarının kaydedildiği görülmektedir. Gece ise bu sıcaklıklar 16 derece ile 19 derece arasında değişmekte olan bir yapı içerisinde kaydedilmektedir. Hem gündüz şehrin görülmesi gereken noktalarını görebilmek hem de sonrasında gece hayatının tadına varmak isteyenlerin, bu ay aralıklarını seyahatleri için tercih etmeleri güzel sonuç verebilecektir.

 

 

Aralık ayı ile Şubat ayı arasındaki dönemde ortalama gündüz sıcaklıkları 11 derece ile 12 derece arasında değişmekteyken, gece bu sıcaklık değerleri ortalama olarak 3 – 4 derece olarak kaydedilmektedir. Bu sebeple, Nice şehrini görmek isteyenlerin uygun bilet değerlendirmelerinden kış aylarında da yararlanabilecekleri bilinmektedir.

 

Tatil için Fransa Akdeniz kenarında yer alan bu eşsiz şehrine gitmek isteyenlerin Nice ne zaman gidilir sorusunun cevabını aradıkları tahmin edilmektedir. Bu sorunun cevabını aramakta olanlara önerilebilecek en uygun zaman dilimi Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından herhangi biri olmaktadır. Yaz turizmi açısından oldukça büyük bir ilerleme göstermiş olan bu şehre,  bu zaman dilimleri içerisinde gidilmesi durumunda beklenenden üst seviyede bir tatil geçirileceğini söylemek yanlış olmaz.

 

Genel Bilgiler

Ülke : Fransa
Şehir Nüfusu : 347.100
Resmi dil : Fransızca
Para Birimi : Euro, £
İklimi: Akdeniz İklimi
Ortalama kaç günde gezilir : 1 gün
Yüz ölçümü : 71.92 kilometre karedir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X