Dünya Parmağının Ucunda!

Münih'e Ne Zaman Gidilmeli

    Münih yılın her mevsiminde karşınıza bir aktiviteyle çıkmaktadır. Ancak Münih bazı mevsimler daha güzel ve daha çok gezilesi olmaktadır. Münih’te hava durumunu takip ederek yılın en güzel zamanlarını orada geçirebilirsiniz. Tatile çıkmadan önce gideceğiniz gölgenin iklim ve yağış durumlarını takip etmeniz ve o bölgenin hava durumu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Dikkat ettiğiniz bu durum tatile çıkmadan önce yanınıza neler almanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Münih’te Almanya’nın genel iklim yapısının özellikleri gözlenmektedir. Almanya Münih hava durumu sıcak ve ılıman bir iklim havasına sahiptir. Münih’te hava sıcaklığı yaz aylarında bile ülkemizde olduğu kadar yüksek değildir. Bu nedenle hangi mevsimde giderseniz gidin yanınızda mutlaka sizi sıcak tutacak giysiler bulundurun.

    Münih te hava durumu genellikle yağış olarak etkisini göstermektedir. Almanya’da genel olarak dört tip iklim yapısı görülmektedir. Bunlardan biri doğuda görülen kıtasal iklim yapısıdır; bu iklim tipinde kışlar uzun ve soğuk geçer. Yazlar sıcaktır ve yağış yaz aylarında genellikle düşüktür. Kentin kuzey bölgesinde okyanus iklim yapısı görülmektedir. Bir diğeri de Ren iklim tipidir. Son olarak Alp ikliminin etkileri görülmektedir, bu iklim tipine göre yazlar yağışlı, yıllık sıcaklık farklılıkları düşük ve sıkça sağanak fırtınalar görülmektedir.

  Münih’te yıllık yağış miktarı ise yaklaşık 930 mm’dir. Münih’in en kurak dönemi Şubat ayında karşımıza çıkmaktadır. En çok yağış alan ay ise Haziran ayıdır. Aynı şekilde hava durumu Münih ’te en sıcak olduğu ay 17.4 sıcaklık derecesiyle Temmuz ayı, en düşük sıcaklık ortalaması da -1.8 derece ile Ocak ayında görülmektedir. Münih’te yılın en çok yağış alan dönemi ile en düşük yağış alan mevsimleri arasındaki fark 75 mm’dir.

En sıcak günler Münih’in en yüksek sıcaklık derecesi olan 17 derece ile yaz aylarında görülmektedir. Münih’te sıcaklık değerleri kimi zaman farklılıklar göstermektedir. Ancak genel olarak Münih’te hava durumu yazları sıcak ve yağışlı, kışları ise kurak ve soğuk olarak geçmektedir. Münih’te gezmek için en uygun olan zamanlar Kasım ve Ekim aylarıdır.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X