Dünya Parmağının Ucunda!

Monaco'ya Ne Zaman Gidilir

Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehre hemen hemen yılın her mevsiminde gidilebilir. Monaco uçak bileti aldığınızda gidilmesi gereken en keyifli zamanlar Nisan ve Ağustos aylarının kapsadığı dönemdir. Sıcaklık olarak Eylül ve Ekim ayları arasındaki zaman dilimi ideal olarak görülse de yağış miktarı o dönemlerde arttığından özellikle deniz ve tekne turu açısından sizleri zorlayabilecektir. Monaco iklimi genel olarak ülkemizdeki Akdeniz illerinde görülen iklim ile benzerlik göstermektedir. Nisan ayı ile Ağustos aynı kapsayan yaz döneminde Monako’ya gidecekseniz dikkat etmeniz gereken zaman ise Mayıs ayı olmalıdır. Çünkü bu arada düzenlenen Monaco Formula 1 Grand Prix’i sebebiyle kentte konaklama sorunları yaşanabilir. Monaco hava durumu açısından ortalamanın üzerinde sıcaklıktaki bir Avrupa şehir devletidir. Haziran ve Temmuz aylarında sıcaklıklar oldukça yüksektir. Bu dönemde tercih ettiğiniz otellerin havuzlarında veya denizlerde serinlemek bile bazen çözüm olmayabilir. Kış ayları ise çok soğuk geçmese de yağış miktarı fazladır. Aralık ve Ocak aylarında sıcaklıklar düşmektedir. Ancak sıcaklık düşüşleri sadece 10 derece veya 9 derece ortalamalarında gitmektedir. Eksi sıcaklık derecelerine gündüz veya gece rastlayamazsınız.

 

 

Monaco ne zaman gidilmeli derseniz en ideal tarihler Haziran ve Temmuz aylarıdır. Bu dönemde sıcaklıkların da artması ile düzenlenen turların çeşitliliği ve özellikle tekne ve yat turizminin de geliştiğini söyleyebiliriz. Kumarhanesi ile meşhur Monte Carlo ise yazları daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapsa da yılın hemen hemen her döneminde meraklılarının akınına uğruyor. Kendin doğal güzellikleri açısından sınırlı sayıdaki mekanları sebebiyle doğa turizmi açısından da biraz geride kalmaktadır. Bu nedenle sonbahar ve ilkbaharı kapsayan dönemlerde de şehri gezebilirsiniz. Ilıman iklimi sayesinde dilerseniz şehre hakim tepelerden, dilerseniz de sahillerinde gezerek fotoğraf arşivinizi geliştirebilirsiniz. Ancak spor ve adrenalin düşkünü iseniz mart ayında Formula 1 yarışları ve Monako ve Riviera Maratonu için şehri ziyaret edebilirsiniz. Aynı şekilde ocak ayında düzenlenen Monte Carlo Rallisi de sizlere farklı bir tatil keyfi yaşatabilir. Bunun dışında şehir Noel kutlamaları ve yılbaşı eğlenceleri içinde farklı bir alternatif olarak ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacaktır. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X