Dünya Parmağının Ucunda!

Milano'ya Ne Zaman GildilmeliMilano'ya seyahat için ideal zamanlar ilkbahar ve sonbahar ayları olarak dikkat çekiyor. İtalya'nın kuzeyinde bulunan Milano'da kışları serin ve yağışlıdır. Bazen yağış biçimi kar olarak da görülebilir. Havanın genellikle rutubetli olduğu şehirde yaz aylarında, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında, sıcaklık 30 derecenin üzerine çıkar. Bu yüzden Milano uçak biletinizi alırken bu özellikleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

1. Kış


Milano'da karasal iklim özellikleri görülen kış ayları yağmurlu ve bazen de karlı geçmektedir. Kışları karasal iklim sebebiyle yağışın yanı sıra oldukça soğuk geçmektedir. Kar yağışları havayı yumuşatır ve bembeyaz güzel bir manzara sunar. Kış soğuklarına dikkat etmek şartıyla kış aylarında da gezmesi oldukça keyifli olan bir şehir olan Milano'da kış ayları ortalama 1-5 derece sıcaklıklarda seyrediyor ve çoğunluğu yağmur olmak üzere pek çok gün yağışlı geçiyor.

2. İlkbahar - Yaz


Milano'da hava durumunu şehre gitmeden önce kontrol etmeniz seyahatiniz öncesi bavul hazırlıklarınızda size oldukça yardımcı olacak bir etmen. Milano'da genellikle bahar aylarında yağışlar kesilir. Mayıs'tan sonra kış aylarına kadar yağmur yağışı çok nadirdir. Bu nedenle bahar aylarında havalar yavaş yavaş ısınmaya başlar, akşamları hafif serin geçebilir. Bahar aylarında ortalama sıcaklıklar 13-15 derece civarı seyreder. Yazın başlamasıyla beraber sıcaklıklar artış gösterir, nemlilikle beraber özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıklar oldukça bunaltıcı olabilmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 30 derecenin üzerinde seyreder.

3. Sonbahar


Sonbaharda Milano oldukça keyiflidir. Kasım ayından önce havalar fena değildir ve yağmur çok sık görülmez. Milano'da Mayıs-Kasım arası genellikle kurak ve ılıktır. Bu dönemde ne yaz kadar sıcak, ne kış kadar soğuk havasıyla ve üstelik genelde yağışsız günleriyle Milano, turistler için biçilmiş kaftan. Yine de yanınızda kalın birşeyler ya da bir yağmurluk almanız faydanıza olacaktır, zira ara sıra yağmur çiseleyebilir.

4. Geçtiğimiz Yıl


2015 yılında Milano'da yaz ayları mevsim normallerinin 1-2 derece üzerinde seyretti. Nemlilikle birleşen sıcaklıklar zaman zaman oldukça bunaltıcı günler yaşatsa da ilkbahar ve sonbahar aylarında Milano'da bulunanlar oldukça rahat günler yaşadı. Milano'da geçen yıl da genel olarak sıcak ve ılıman bir iklim hakimdi. 2015 yılında yıl içi genel sıcaklık ortalaması 13.1 derece, ortalama yağış miktarı ise 1013 mm'ydi. ETİKETLER Milanoya ne zaman gidilmeli, milanoda hava durumu, milanoda kış, milanoda ilkbahar, milanoda yaz, milanoda sonbahar, geçtiğimiz yıl milano
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X