Dünya Parmağının Ucunda!

Mauritus'a Ne Zaman Gidilir

Maruitus uçak bileti sizlere olağan üstü bir tatilin kapılarını aralaması yanı sıra son derece ilginç bir mevsimler topluluğunu da birlikte sunacak. Zira Maruitus hava durumu genellikle sıcak ve nemli bir tatil sunması yanı sıra yılın 6 aylık dönemlerinde 5 derecelik ısı kaybının yaşandığı iki iklimin hakim olduğu bir bölgedir. Maruitus iklimi tropik iklimin sonuna kadar hissedildiği bir bölgedir. Tropik iklimin en büyük özelliklerinden olan yazların nemli ve sıcak olması adanın çölleşmesini engellerken kış mevsiminde başlayan be uzun süre sona ermeyen yağmurlar Maruitus adasının yeniden eski canlılığına ve yeşilliğine kavuşmasını sağlar. Adanın yüksek olan kesimleri ile sahil şeridi arasında 5 derecelik bir ısı farklı yaz ve kış mevsiminde korumaktadır. Maruitis adasına bir turistik gezi düzenlemek istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken nokta Türkiye’ye göre ters kutupta yer alan tropik ada da yaz mevsiminin başlangıcı Türkiye’de kış mevsiminin başladığı Kasım Aralık dönemine denk gelmektedir. Eğer yağmurlarla sık sık tatiliniz bölünsün istemiyorsanız takviminizi Türkiye’ye de kış mevsiminin başladığı döneme denk getirmeniz önemli olacaktır. Zira kış mevsiminde yani yağmurun aktif olduğu dönemde doğa yürüyüşleri ve bireysel oluşan kamp olanakları da adada turist güvenliği çerçevesinde iptal edilebilmektedir.

 

 

Adanın yaz mevsimi yaşadığı dönemlerde özellikle belirgin şekilde ortaya çıkan meyveler ve taze ada sebzelerini de göz önünde bulundurduğunuzda seçeceğiniz tarih hem tatilinizin oldukça kaliteli kılacak hem de adanın her yanında ücret ödemeden deneyebileceğiniz meyveleri tatma şansı yakalayacaksınız. Maruitus adası kış mevsiminde ise daha çok fotoğraf çekmek isteyenlerin akınına uğramakta. Yaz mevsimi ile kıyaslandığında olağan üstü şimşek ve yağmur fotoğrafları çekmek istiyorsanız ada akşam saatlerinde havanın kararması ile gökyüzünde tam manası ile şimşeklerin gösterisine sahne olmakta. Ada da bulunan birçok nokta da yıldırımlara karşı koruma önlemleri alınmış olsa da zaman zaman şimşeklerin oluşturduğu yangınlar çıkabiliyor. Fakat sağnak yağan yağmur bu yangınların büyümeden sona ermesini sağlarken kış mevsiminde helikopter uçuşları ve bir takım deniz sporlarının yapılmasına tüplü dalışlara izin verilmiyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X