Dünya Parmağının Ucunda!

Lizbon'a Ne Zaman Gidilmeli

Bol yokuşlu ama tarihi ve mimari güzellikleriyle ziyaretçisini kendine hayran bırakan Lizbon şehri, Avrupa bölgesinin en ılık kışlarını geçiren bir iklime sahiptir. Dolayısıyla Lizbon’a Ne Zaman Gidilmeli? Dediğinizde aslında her mevsim gidebileceğini söylemek mümkündür. Ancak şehrin aktiflik durumuna göre bir analiz yapmak gerekirse; hem şehrin tarihi arasında kaybolmak hem de denize girerek keyifli bir tatil yapmak için şehrin turist açısından da en aktif olduğu dönem Haziran ile Eylül ayları arasındadır. Havaların hafiflediği ve turist sayısının azalarak bu durumun otel fiyatlarının da düşmesine yani ekonomikleşmesine yarayan dönem ise Ekim ile Şubat ayı arasındadır. Ancak bu mevsimlerde Lizbon Hava Tahminleri incelendiğinde şehre hafiften bir serinlik geldiği görülmektedir. Yine de kış mevsiminde bile 15-16˚C derece bir sıcaklığa sahip olduğu göze alınırsa, tatil yapmak için çok da soğuk olduğu söylenemez.


Bunun yanı sıra havaların biraz daha ılındığı ve turistlerin henüz Lizbon Şehrine akın etmediği dönem ise Mart ile Mayıs aylarıdır. Sessiz sakin bir tatil planlayanlar için aslında en ideal dönem Mart ve Mayıs arasıdır. Eğer şehrin aktif olduğu dönemde ziyaret etmek ve yoğun kalabalık içinde tatilinizi geçirmek isterseniz, yaz dönemini tercih etmeniz bu aktiflikten faydalanmanızı sağlayacaktır. Lizbon kenti ılık bir iklime sahip oldu için kış mevsiminde öyle dondurucu soğukları görmeniz neredeyse yok denecek kadar azdır. Ancak hiç beklenmedik bir anda aşırı yağmura yakalanabilir ve bir hayli ıslanabilirsiniz. Bu nedenle kış ayındaki ziyaretiniz için yağmurluk, şemsiye ve benzeri ürünleri tedarik etmeniz, gün içi gezinizi yarıda kesmemeniz için önemlidir.


Dolayısıyla genel anlamda şehrin hava koşullarına bakılıp, Lizbon’a Hangi Tarihte Gidilir? Sorusuna cevap vermek gerekirse, her daim tarafınıza ılık bir hava sunan şehre en uygun uçak bileti bulduğunuz dönemde gidilir diye cevap verebiliriz. Çünkü Türkiye hava koşullarında Kasım ve Mart aylarını incelediğimizde havanın bir hayli soğuk olduğu dönemler bulunmakta ve hatta bazı zamanlarda dondurucu soğukların oluştuğu görülmektedir. Lizbon da ise bu tarihlerde 15 ila 18 derece sıcaklık göstermesi, sizlere keyifli bir gezi sürecini beraberinde getirmektedir. 
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X