Dünya Parmağının Ucunda!

Dubrovnik Ne Zaman Gidilir

Tatil yapmak isteyen kişilerin, akıllarına en çok takılan konu karar verilen yere ne zaman gidilmesinin uygun olduğudur. Her ülke ve şehrin iklimsel özellikleri duruma göre değişim göstermesi sebebiyle karar aşamasında oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.Dubrovnik uçak bileti alımında bulunacak olan kişilerin, eski adı Ragusa olan ve Hırvatistan’ın Adriyatik sahilinde bulunmakta olan bu şehrine ne zaman gidebileceklerine dair yoğun bir araştırma yaptıkları bilinmektedir. Tamamıyla turizmle ekonomisini güçlendirmekte olan bu şehirde tatil yapmak isteyenlerin, araştırmalarına iklim özelliklerinden başlamaları tavsiye edilmektedir. Yazların sıcak ve kurak olduğu Dubrovik hava durumu değerlerine bakıldığında, kışların genel olarak ılık ve yağışlı geçtiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu özelliğiyle tipik bir Akdeniz iklim özelliklerinin görülmekte olduğu şehri ziyaret etmeye karar vermeniz durumunda, iklim özellikleri açısından yadırgama yaşamayacağınızı belirtmek gerekmektedir.  Akdeniz iklim özelliklerine rağmen, son zamanlarda kış aylarının oldukça soğuk geçtiğinin gözlendiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır.

 

 

Tatil için bu şehre karar verenlerin aynı zamanda Hırvatistan hava durumu değerlerini de incelemesi gerekmektedir. Hırvatistan’a bağlı olan bu şehir ülkenin genel iklim ve hava durumu özelliklerini bünyesinde taşımaktadır. Buraya seyahat ederek eşsiz bir tatil geçirmek planı yapanların; Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarını değerlendirmeleri daha uygun görülmektedir. Bu şehre seyahat için en ideal aylar olarak belirtilen bu aylar dışında; Temmuz ve Ağustos aylarında seyahat etmek isteyenlerin aşırı bunaltıcı sıcaklarla karşılaşacaklarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.  Seyahat için gelecek olanlar sadece denize girmek amacındaysa Temmuz – Ağustos ayları onlar için tabi ki uygun görülmektedir. Fakat gezilecek görülecek yerleri değerlendirmek isteyenlerin, Nisan – Haziran ayları arasını tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

 

 

 

Seyahate çıkmadan evvel hava durumu Dubrovik için yaz ve kış aylarında neleri göstermekte diye merak edenler için, genel ortalama sıcaklıklardan da bahsetmek doğru olacaktır. Yaz ayları için Dubrovik hava değerlerinin 20 derece ile 25 derece arasında değiştiği gözlenmektedir. Kış aylarında ise bu değerler 7 derece ile 15 derece arasında farklılık göstermektedir. Seyahat planı yaparken bunları muhakkak göz önünde bulundurmalı ve hazırlıklarınızı bu doğrultuda yapmalısınız.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X