Dünya Parmağının Ucunda!

Cenevre'ye Ne Zaman Gidilir

Gezginler ve turizm sezonun da gezmeyi sevenler için mükemmel bir şehir olan Cenevre İsviçre’nin en büyük şehirlerinden birisidir.  Büyük bir tarihi geçmişe sahip olan bu şehir adeta tarihi bir sahne yaşatıyor.  Bu şehir adını kıyısın da bulunduğu Cenevre gölünden almaktadır. Bulunduğu ülke olan İsviçre’nin Zürih’ten sonra en büyük şehridir.  Bir finans merkezi olan bu şehir küresel şehir kapsamını tamamı ile karşılamaktadır. CERN yüksek enerji merkezi de burada bulunmaktadır.

 

 

Gezilecek yerlerin ise en başın da 855 yıllık katedral bulunmaktadır. Mutlaka görmeniz gerekmektedir. Şunu bilmelisiniz ki mimari yapı olarak gotik tarzda bir mimari yapısı olan bu katedral dünya üzerinde en eski katedraller arasında bulunmaktadır. İki yanında bulunan kuleler sayesinde Cenevre şehrini 360 derece olarak görme imkanınız dahi bulunmaktadır. Sonrasında ise reform anıtı ve reform müzesini kesinlikle görmelisiniz. Tabi ki bu gezileri yapmak için öncelikle İsviçre iklimi hakkında bir bilginiz olmalıdır. Bu ülke tamamı ile bol yağış alan kıtasal bir iklime sahiptir. Bu sebeple yıl boyunca yağışlı gün ve güneşli gün sayısı değişmektedir. Bu da yılın her anı yağışa hazır olmanız demektir.  Kış mevsimin de sık olarak kar yağışı olan bu ülke yaz aylarında özellikle temmuz ayında en fazla 28 derece sıcaklık görmektedir.

 

 

Ayrıca yaz ayların da en fazla 28 en az ise 18 dereceyi bulan Cenevre hava durumu sizleri sakın şaşırtmasın. Bu hava durumu Cenevre şehrinin en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi olmuştur. Bir diğer merak edilen konu ise buraya gidebilmek için nasıl bir ulaşım yapmanız gerektiği konusudur. Aslına bakarsanız tren yolu ile de tabi olarak gidebilirsiniz. Fakat bu yolculuk bir hayli uzun ve aktarmalı olurken bir hayli de yorucu olacaktır. Bu sebeple genel olarak hava yolu ulaşımı kullanılmaktadır.  Cenevre uçak bileti ise tüm hava alanlarında bulunabilir. Fiyat olarak yılın belli dönemlerinde değişirken  bin Türk lirası olarak minimum bir fiyat ortaya çıkabilir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X