Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Cannes'e Ne Zaman Gidilmeli

Fransa'nın Akdeniz sahil bölgesinin gözde yerleşimi olan Cannes'da genel olarak sıcak ve ılık bir hava durumu görülür. Cannes'da yaz ayları oldukça kurak, kış ayları ise yağmur biçiminde yağış alarak geçer.

 

1. Kış

 

Cannes kış mevsimi ılık ancak yağmurlu günler yaşatır ziyaretçilerine. Yanınızda bir şemsiye ve yağmurluk bulundurmanızda fayda var. En çok yağış alan kış ayı Kasım ayıdır. Cannes'da Kasım ayında ortalama 133 mm yağış görülmektedir. Mevsim geneli ortalama sıcaklık 8-10 derece civarında seyretmektedir.

 

2. İlkbahar – Yaz

 

Kışın yoğun yağışlı havaları geçtikten sonra Cannes, bahar aylarında doğayla beraber turizmde de canlanmaya başlar. Cannes ilkbahar mevsiminin keyifle yaşanabileceği bir şehir olup yaz aylarında misafirlerine oldukça sıcak ve zaman zaman bunaltıcı dakikalar yaşatabilir. Aynı zamanda yılın en kurak ayı olan Temmuz ayı, en sıcak ay sıralamasında da zirvededir. Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 21.9 derece olarak ölçülmüştür.

 

3. Sonbahar

 

Cannes şehrinde sonbahar mevsimi de seyahat için oldukça elverişli bir mevsimdir. Yaz ayı kadar sıcak olmayan bu mevsimde kış öncesi yağmur geçişleri görülmeye başlar. Yavaş yavaş sezonun kapanmasıyla yoğun turist kafilelerinin şehirden çekilmeye başladığı bu mevsimde ortalama sıcaklık değerleri 15 derecenin üzerindedir.

 

4- Geçtiğimiz Yıl

 

Geçtiğimiz yıl Cannes'da önceki senelere oranla 1 derecelik sıcaklık artışı gözlendi. En çok yağışı alan Kasım ayı yine aynı durumda kalırken, yağış miktarlarında küçük bir artış görüldü. Bu ufak değişikliklere rağmen Cannes'da tipik iklim özellikleri ve Akdeniz etkisi gereğiyle yazları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılıman ve yağmurlu geçti.

 

5. Cannes Festivalleri

 

Cannes, özellikle Cannes Film Festivali sayesinde hemen hepimizin adına aşina olduğu bir Fransız şehri. Cannes'da düzenlenen Cannes Film Festivali her yıl Mayıs ayında düzenlenir ve dünyanın en önemli film festivallerinden bir tanesi olma özelliği taşır. Aynı zamanda düzenlenen ödül töreni de oldukça prestijlidir. Cannes Film Festivali'nin yanı sıra Cannes reklamcılık ve medya dünyası için bir hayli önemli olan Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'ne de ev sahipliği yapmaktadır, bu etkinlik genellikle Haziran aylarında düzenlenmektedir. Ayrıca şehirde yer alan Palais Des Festivals adı verilen bir etkinlik mekanı yılın hemen her döneminde birçok etkinliğe sahne olmaktadır.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X