Dünya Parmağının Ucunda!

Antalya'ya Ne Zaman Gidilmeli

Antalya şehri tatil açısından mavi ve yeşilin tarih ile buluştuğu şehirlerimizden biri ve Türkiye genelinde tatil imkanlarının en geniş çerçevede yer aldığı yapıya sahip olmasıyla bilinmekte. Antalya’ya yolunuz düştüğü takdirde, antik şehirlerin görülmesi, yaylaların ziyaret edilmesi ve masmavi koyların tadının çıkarılması mutlaka gerekmekte. Şehir içi Kaş ve Kemer ilçelerinde bulunulması ve buradaki dokunun da görülmesi tüm tatilciler tarafından yapılması gerekenler arasında. Antalya’ya ne zaman gidilmeli? Sorusunun yanıtı olarak da tabikide yaz sezonunun tercih edilmesi gerektiğini söylememiz mümkün. Yaz sezonunda deniz sporları ve doğa yürüyüşlerinden yararlanabilmenin ve yaz sıcaklığı ile doğanın güzel manzaralarının tadının çıkarılabilmesi, tatilin yazın tercih edilmesinin en önemli unsurlarından biridir. Antalya yaz tatilinde önemli bir diğer etmen, Antalya hava durumu. Hava durumu haftalık ve genel raporlara bakıldığında, yaz sezonu için güneşli geçmekte ve bu denizin, koyların tadını daha iyi çıkarabilmeniz anlamına gelmekte. Hava koşullarına bağlı olarak rahatça antik kentleri ve tarihi dokuyu keşfe çıkabileceğiniz ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirebileceğiniz bir ortam hazırlamakta.

 Antalya yaz tatilini tercih edecek olanların mutlaka bir gezi rehberi hazırlarken, Antalya meteoroloji raporlarını inceleyerek, bir liste oluşturmaya özen göstermeli. Böylece güneşli ve denizden yararlanabilecek dönemlerde tarihi koyların tadını çıkarırken, diğerlerine nazaran daha serin geçen günlerde spor aktivitelerinde ve turistik gezilerde zaman geçirebilirsiniz. Yaz geneli meteoroloji raporları ise güneşli ve keyifli bir yaz geçirileceği yönünde oluşmaktadır. Güneşli geçen günler ise yaz tatilinizi daha eğlenceli hale getiren bir başka olay halindedir.

 Antalya tatilinizde önemli olan, Antalya hava raporu yaz genelinde güneşli seyredip birkaç gün genelinde serin ve parçalı bulutlu, serinletici yağışlar eşliğinde ortaya çıkmakta. Doğal açıdan ormanlık bölgelerde de tatil imkanı bulabileceğiniz zamanlar için serin havalarda, doğa yürüyüşleri için uygun. Tatil öncesi Antalya hava tahmini konusunda gerekli bilgiyi edinerek tatil programınızı bu yönde hazırlayabilirsiniz. Antalyada her hava şartında muhteşem doğal güzelliklerden yararlanabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizlerde bu sezon Antalya’yı seçen tatilcilerden iseniz keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X