Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara'ya Ne Zaman Gidilmeli

Türkiye’nin başkenti olan Ankara da kara iklimi hâkim olmak ile birlikte farklı iklimlerin hissedilmesi durumu da mevcuttur. Kuzey bölgesinde Karadeniz ikliminin yumuşaklığını hissederken güney bölgesinde ise bozkır iklimi oldukça net yaşanır. Eğer ki deniz bölgesinde yaşamaya alışkın iseniz Ankara havası sizler için oldukça kuru gelecektir. Özellikle de göz nezlesi olarak bunu çok net yaşayabilirsiniz. Tamamen karasal bir iklime sahip olduğu için kışları oldukça sert geçmektedir. Kış aylarında 0’ın altında dereceleri görmek mümkün iken Ocak ayında kar yağışları görülebilmektedir.

Ankara’da en soğuk aylar genellikle Aralık, Ocak ve Şubat ayları olarak bilinmektedir. Yağmur yağışları ise çok sık görülmese de kuru soğuğu oldukça üşümenize neden olabilir. Ankara hava durumu mevsim normallerine değişkenlik gösterebilmektedir. Yazları oldukça sıcak olur iken en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Dört mevsimin tamamını yaşayabildiğimiz ülkemizde Ankara’ya gitmek için en uygun zamanlar Nisan ve Mayıs aylarının yanı sıra Eylül ve Ekim aylarıdır. İlkbaharı sonuna kadar yaşayabileceğiniz gibi aynı zamanda sonbaharın her rengini görebilmeniz mümkündür. Doğanın uykuya daldığı zamanlarda ağaçların yapraklarını dökülüşlerini izlemek biraz hüzünlendirse de Ankara; gidilip yaşanması ve o eşsiz havası solunması gereken bir şehirdir. İlkbahar mevsiminde ise doğanın merhaba deyişine şahit olmak paha biçilemez. Hem rahatlıkla gezebilirsiniz hem de Ulu Önder Atatürk’ü ziyaret edebilme olanağı elde etmiş olursunuz.
 

Soğuğu dillere destan olacak kadar sert bir yapıya sahip Ankara da hava durumu çok büyük değişimler göstermemek ile birlikte kışın gitmeyi tercih ediyorsanız muhakkak en kalın giysilerinizi yanınızda almalısınız. Yaz aylarında ise karasal iklimin getirdiği kavurucu etkiyi yaşayabilirsiniz. Bu yüzden gitme zamanınızı çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Eğer ki amacınız Ulu Önder Atatürk’ü ziyaret etmek ise aslında hava durumu sizin için çok önemli kalmamakta. Eşsiz atmosferde siz de yer almak isterseniz resmi bayramları takip etmeniz yeterlidir. Ankara’nın gerçek havasını oluşturan tek yegâne gerçek belki de Mustafa Kemal Atatürk’tür. 

Büyük kurtarıcımız ile aynı şehrin havasını solumak isteyenler için Ankara’ya istenilen her an gidilebileceği de muhakkak bilinmelidir.

Diğer Şehir Rehberleri

Destinasyonlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X