Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli

Adana’nın sıcak havasını tüm ülkece bilmekteyiz. Sıcaklığın insanları nasıl çileden çıkarttığı hatta yaz aylarında bir nevi güneşe ateş eden insanların şehri olduğunu söyleyebiliriz. Akşam haberlerinde bile Adana’nın yaz aylarındaki sıcaklığıyla ilgili bilgiler verdiğini görmekteyiz. Tüm bu bilgiler eşliğinde Adana’ya yazın gitmek pek akıllıca olmayacaktır. Ancak Adana’nın yaylaları için yaz aylarına gitmek kabul edilebilir bir şeydir.   

Adana’nın hava durumu yaz ayların yüksek sıcaklıklara denk gelmektedir. Kışın ise daha ılıman bir hava durumuna sahip olan Adana’nın en güzel mevsimi bahar aylarıdır. Adana kaç derece olur sorusunun cevabı sizleri biraz korkutabilir; ancak yaz aylarında Adana’nın sıcaklık derecesi 51 civarında olabilmektedir. Hatta Adana’nın 59 dereceyi gördüğünü bile meteoroloji tarafından bilinmektedir. Adana havalarının yaz aylarında, insanları çok zor durumda bırakmaktadır.Adana hava durumu bakımından en güzel ve en çok ziyaret edilme olasılığı yüksek olan dönemi ilkbahar dönemidir. Ayrıca bu dönemlerde yapılan festivallerde yurt içi tatilinize ayrı bir hava katacaktır. Adana ziyaretinizi yapılan festivallere göre de ayarlayabilirsiniz. Etkinlik bakımından birbirinden farklı ve birbirinden eğlenceli zaman geçirme imkânı sağlayan bu festivallerin tarihine dikkat ederek, Adana gezinizi şekillendirebilirsiniz. 31 Mayıs – 05 Haziran tarihlerinde Altın Koza Festivali’ne gidebilirsiniz. Tiyatro sevenler için uygun festival de bulunmaktadır. Mart ayında Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’ne tatilinizi denk getirebilirsiniz. Mayıs ayında Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, Nisan ayında Portakal Çiçeği Festivali’ne gidebilirsiniz.

Geçen sene Adana’nın en sıcak günündeki hava derecesi elli dokuz derece olarak ölçülmüştür. Adana’nın en soğuk derecesi ise 28 Ocak 2012’de -6 derece olarak ölçülmüştür. En yüksek sıcaklık Ağustos ayında gerçekleşmiştir. Adana’ya Akdeniz iklim tipi görülmesinden kaynaklı yaz aylarında neminde ciddi oranda hissedildiğini belirtmekte yarar var.  Bu nedenle Adana yaylalarına gitmeyecekseniz Adana tatilinizi yaz aylarına bırakmamanızı tavsiye ederiz. Ancak Haziran ayının sonu Temmuz ayının başı Adana’ya gitmek istiyorsanız 36 derecelerdeki sıcaklığa hazırlıklı olmanızı ve yanınızda mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi almanızı tavsiye ederiz. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X