Dünya Parmağının Ucunda!
 • İstanbul (SAW) - Şanlıurfa (GNY)
  27.5.2017
  63 TL
  Satın Al
 • Ankara (ESB) - Şanlıurfa (GNY)
  13.5.2017
  69 TL
  Satın Al
 • İzmir (ADB) - Şanlıurfa (GNY)
  6.6.2017
  78 TL
  Satın Al
 • Bodrum (BJV) - Şanlıurfa (GNY)
  7.6.2017
  109 TL
  Satın Al
 • Samsun (SZF) - Şanlıurfa (GNY)
  27.5.2017
  114 TL
  Satın Al
 • Bursa (YEI) - Şanlıurfa (GNY)
  27.5.2017
  119 TL
  Satın Al
 • Antalya (AYT) - Şanlıurfa (GNY)
  30.5.2017
  129 TL
  Satın Al
 • Trabzon (TZX) - Şanlıurfa (GNY)
  31.5.2017
  129 TL
  Satın Al

Şanlıurfa Uçak Bileti Sorgulama

 

Şanlıurfa uçak bileti fiyatlarını sorgulamak ve tüm hava yollarının fiyatlarını karşılaştırarak Şanlıurfa uçak biletinizi satın almak için Hepfly.com sizin için doğru adres. En ucuz Şanlıurfa uçak bileti için hemen arama yapabilirsiniz.
Mutfak kültürü ve tarihi zenginliği bakımından özellikle yerli ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken Şanlıurfa’da Balıklı Göl, Halfeti Antik Kent, Urfa Kalesi ve Bazda Mağaraları’nı ziyaret etmeden, ünlü Urfa Kebabı’nı tatmadan Şanlıurfa gezinizi sonlandırmayın.

Şanlıurfa uçuşları için Şanlıurfa GAP Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Şanlıurfa şehir merkezine 35 km uzaklıkta olan Şanlıurfa Havalimanı’nda hem iç hem de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ulaşım ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanları

Şanlıurfa GAP Havalimanı

Şanlıurfa GAP Havalimanı Türkiye'nin en uzun pistine sahip havalimanıdır. Şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunur. 8 uçak kapasitesine sahip apronu ve 500 araçlık otopark kapasitesi bulunmaktadır. 

Şanlıurfa GAP Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Şanlıurfa GAP Havalimanı'na Havaş servisleriyle ulaşabilirsiniz. Servis saatleri uçuş saatlerine göre belirlenmektedir. Saatler ve güzergahlar hakkında daha fazla bilgi için Havaş'ın resmi sitesine göz atabilirsiniz.

 

Şanlıurfa Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Şanlıurfa Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Şanlıurfa'ya Ne Zaman Gitmeli?

Şanlıurfa için en uygun ay nisan. Böylece hem şehrin sıcağından hem de Nemrut’un karından kaçarak şahane bir gezi yapmış olabilirsiniz. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Şanlıurfa'nın Yöresel Lezzetleri

Lahmacun ve çiğköftenin dışında Urfa’nın o kadar geniş bir lezzet yelpazesi var ki... Soğan tavası, semsek, firikli pilav, lıklıkı köfte, köfteli erik, tiritli köfte, yağlı köfte, çiğ köfte, kıyma kebabı, kemeli kebap, tike kebabı, tepsi kebabı, balcanlı kebap, ciğer kebabı, sadece bir kısmı...

Şanlıurfa'da Görülmesi Gereken Yerler

Balıklı Göl:

Şanlıurfa'nın simgelerinden olan Balıklı Göl, şehirde görülecek ilk yerlerden biri. Büyük bir havuz olan gölde binlerce balık yaşar ve bu balıkların kutsal olduğuna inanılır.

Şanlıurfa Kalesi:

Sarp kayalıklar üzerine kurulu olan kale 1300 yıl önce Bizans dönemine ait kaya mezarları üzerine yapılmış.

Göbeklitepe:

Dünya Kültür Mirası Aday Listesi’ne alınan, kent merkezinde bulunan Göbeklitepe de 12 bin yaşında ve ‘Dünyanın En Eski Tapınağı’ unvanını taşıyor.

Harran evleri:

Şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin çok fazla ilgi gösterdiği Harran evlerinin bindirme tekniğiyle yapılmış külah kubbeleri vardır. Kubbeli ev geleneğini günümüze kadar devam ettirmiş nadir yapılardır.Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa'da Hz. Eyyub Nebi Türbesi'ni, Eyyub Mağarası'nı,nHz. İbrahim'in doğduğuna inanılan Hz. İbrahim Mağarası'nı, siyah gülüyle ünlü tarihi kent Halfeti'yi de görmeyi ihmal etmeyin.

Şanlıurfa'da Alışveriş Önerileri

Hediyelik eşya için Kazaz ve Sipahi pazarlarını gezebilir; isot, isot reçeli, Urfa fıstığı, kurut, nar pekmezi, mırra, Urfa peyniri, sade yağ, kemik tarak, yemeni, keçe, def, poşu alabilirsiniz. 

Şanlıurfa'ya Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Siye: Sana
 • Biye: Bana
 • Pısik: Kedi
 • Pırpır: Semizotu
 • Pircikli: Havuç
 • Haphap: Takunya
 • Sülahye: Sürahi
 • Germi: Bulgur pilavi
 • Tedirbe: Sokak

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X