Dünya Parmağının Ucunda!
 • İzmir (ADB) - Samsun (SZF)
  22.2.2017
  47 TL
  Satın Al
 • Antalya (AYT) - Samsun (SZF)
  15.3.2017
  57 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Samsun (SZF)
  8.2.2017
  69 TL
  Satın Al
 • Ankara (ESB) - Samsun (SZF)
  1.2.2017
  69 TL
  Satın Al
 • Diyarbakır (DIY) - Samsun (SZF)
  11.3.2017
  90 TL
  Satın Al
 • Adana (ADA) - Samsun (SZF)
  16.3.2017
  100 TL
  Satın Al
 • Gaziantep (GZT) - Samsun (SZF)
  10.3.2017
  114 TL
  Satın Al
 • Bodrum (BJV) - Samsun (SZF)
  3.3.2017
  114 TL
  Satın Al
 • Bursa (YEI) - Samsun (SZF)
  9.2.2017
  120 TL
  Satın Al
 • Van (VAN) - Samsun (SZF)
  6.3.2017
  124 TL
  Satın Al

Samsun Uçak Bileti Sorgulama

Samsun uçak bileti fiyatlarını en yakından takip edebileceğiniz adres Hepfly.com. Tüm Samsun uçuşlarını tek pencerede kıyaslama imkanı sunan Hepfly.com sayesinde en ucuz Samsun uçak biletini seçerek sadece birkaç tıkla satın alabilirsiniz.

Karadeniz’in başkenti olarak bilinen Samsun, aynı zamanda önemli bir liman kentidir. Samsun’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Ladik Gölü, Amisos Tepesi ve Akalan Şelaleleri bulunur. Samsun’a gitmişken Karadeniz mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini de tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Samsun uçuşları, şehir merkezine 25 km mesafede bulunan Samsun Çarşamba Havalimanı’na yapılmaktadır. Hem iç hem de dış hatlar terminali bulunan Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım bilgilerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Samsun Havalimanları

Çarşamba Havalimanı

11 Ocak 1999 tarihinden beri faaliyette olan Samsun Çarşamba Havalimanı 3000 metre uzunluğunda beton piste sahiptir.

Samsun Çarşamba Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Havaş Servisleri

Havaş firması Samsun - Çarşamba arası yetkili otobüs servis sağlayıcısıdır. Güzergahlar ve servis saatlerini öğrenmek için Havaş'ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı Yolcu Servisleri

Onur Hava Yolları, Sunexpress ve Pegasus Havayolları'nın kendi yolcuları için servis hizmeti bulunmaktadır. Havayollarının kendi sitelerinden servis saatleriyle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pegasus Hava Yolları

Onur Hava Yolları

Sunexpress

Toplu Taşıma Araçları

Samsun - Ordu karayolu güzergahından geçen toplu taşıma araçlarına binerek Havalimanı kavşağında inebilir, yürüyerek ya da taksiyle Samsun Çarşamba Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Ayrıca belediyeye ait özel halk otobüsleri saat 12:000 ve 16:00 saatlerinde Çınarlık ring servisi yaparak havalimanından geçmektedir.

 

Samsun Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Samsun Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Samsun'a Ne Zaman Gitmeli?

Yöresel Ot Yemekleri’nden Halk Dansları’na kadar uluslararası alanda tanınmış pek çok festivale de evsahipliği yapan Samsun, temmuz ve ağustos aylarında çok sıcak ve nemli oluyor. Kıyı kesimlerinin daha serin olduğu Samsun’a mayıs ya da ekim ayında seyahat etmenizi öneririz. Son üç yılın ortalamasına göre uçmak için en ucuz ay mayıs. Mayısı, ucuzlukta şubat ve mart ayları takip ediyor. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Samsun'un Yöresel Lezzetleri

Samsun'da pide iki farklı şekilde yapılır. Her ikisi de karafırında pişirilen Terme Pidesi ile Bafra Pidesi. Bafra Pidesi’ni Terme Pidesi’nden ayıran özelliği; karafırından çıkarılan pidenin sıcaklığı geçmeden ortasının bıçak yardımıyla açılarak içerisine tereyağı parçacıkları konulması, üzerine de tereyağı sürülerek, dilimlenerek servis edilmesi. Menemenci Selahattin’de menemen; Lezzet Lokantası’nda süt danasından terbiyeli döner yiyebilirsiniz. Samsun Simidi, Çarşamba Kıvratması ve Bafra Nokulu da şehrin coğrafi işaretli ürünlerinden...

Samsun'da Görülmesi Gereken Yerler

Amisos Tepesi:

Eski adı Baruthane Tepesi olan bölge, 1995 yılında keşfedilerek SİT alanı haline getirildi. Tepede bulunan tümülüslerdeki mezar odaları, M.Ö. 3. yüzyıla ait kalıntılar içeriyor.

Akalan Şelaleleri:

Büyüklü küçüklü 18 şelaleden oluşan Akalan Şelaleleri’nin akışını izlerken ruhunuzun dinlendiği ve sakinleştiğinizi hissedeceksiniz.

Araplar Evliyası Ormanı:

Ladik ilçesine bağlı Polat köyünde 10 dönümlük ormanda Araplar Evliyası’nın türbesi olduğuna inanan köylüler, uğursuzluk getireceğine inandıkları için ormandan tek bir dal bile kesmiyor. Köylülerin koruduğu orman, 42 kuş türüne ev sahipliği yapıyor.

Ladik Gölü:

Uzunluğu 5 km², genişliği 2 km², yüzölçümü 10 km² olan Ladik Gölü’nde nadir kuş ve balık türleri yaşıyor.

Kurtuluş Savaşı Simgeleri:

Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı Samsun’un simgelerinden olan İlk Adım Anıtı, Bandırma Gemi Müzesi ve Gazi Müzesi’ni de gezmeyi ihmal etmeyin.

Samsun'da Alışveriş Önerileri

Kaymaklı Bafra lokumu, süt çökeleği, yün kazak, şalvar, tütün, orak gömleği, semaver.

Samsun'a Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Samsun’da da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Yaldırayık: Elektrik
 • Çimecek: Banyo
 • Ödek: Korkak
 • Küçük ay: Şubat
 • Bulak: Kaynak, pınar

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X