Dünya Parmağının Ucunda!

Rize Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Karadeniz’in en önemli şehirlerinden biri olan Rize, nefes kesici bir doğal güzelliğe sahip olmakla birlikte, leziz Karadeniz mutfağının da en iyi örneklerini bulabileceğiniz bir şehirdir. Kaçkar Dağları Milli Parkı, Ayder Yaylası, ülkenin en iyi rafting parkurlarından sayılan Fırtına Deresi, Rize’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Rize’de Havalimanı olmadığından, Rize uçuşları için Trabzon Havalimanı kullanılmaktadır. Rize şehir merkezine yaklaşık 160 km mesafede bulunan Trabzon Havalimanı’ndan hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar yapılabilmektedir. Trabzon Havalimanı ulaşım ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Rize Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Rize Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Rize'ye Ne Zaman Gitmeli?

Seyahat etmek istediğiniz tarihe 21 gün kala fiyatların yükseldiğini biliyor musunuz? Son 15 gün kala ise neredeyse iki katına kadar çıkabiliyor. En ucuza uçmak için biletinizi üç hafta önceden alın. Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı.

 

Rize’nin Yöresel Lezzetleri

Enişte lokumu, hamsi çiğirtası, hamsikoli, hamsili pilav, kabak sütlacı, karalahana sarması, karalahana çorbası, kocakarı gerdanı, korkota çorbası, laz böreği, mısır ekmeği, muhlama, pekmezli kabak, pepeçura, turşu tavalı, vurma lahana.

 

Rize’de Görülmesi Gereken Yerler

Rize Kalesi, Dağmaran, Şahin Tepesi, Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Zil Kale, Anzer Yaylası, Ovit Yaylası, Kız Kalesi, Andon, Kaçkarlar Milli Parkı,

 

Rize’de Alışveriş Önerileri

Çay, bal, Rize simidi, hasır iskemle, feretiko (Rize bezi), Hemşin çorabı.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X