Dünya Parmağının Ucunda!
 • İzmir (ADB) - Ordu (OGU)
  1.3.2017
  60 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Ordu (OGU)
  8.2.2017
  65 TL
  Satın Al
 • Ankara (ESB) - Ordu (OGU)
  6.2.2017
  69 TL
  Satın Al
 • Dalaman (DLM) - Ordu (OGU)
  15.3.2017
  86 TL
  Satın Al
 • Bodrum (BJV) - Ordu (OGU)
  14.3.2017
  114 TL
  Satın Al
 • Diyarbakır (DIY) - Ordu (OGU)
  10.2.2017
  120 TL
  Satın Al
 • Bursa (YEI) - Ordu (OGU)
  7.2.2017
  120 TL
  Satın Al
 • Adana (ADA) - Ordu (OGU)
  21.2.2017
  122 TL
  Satın Al
 • Antalya (AYT) - Ordu (OGU)
  24.2.2017
  123 TL
  Satın Al
 • Gaziantep (GZT) - Ordu (OGU)
  4.3.2017
  133 TL
  Satın Al

En Ucuz Ordu Uçak Biletini Şimdi Bulabilirsiniz!

En ucuz Ordu uçak biletini ararken onlarca site arasında kayboluyorsanız, Hepfly.com sizi daha fazla vakit harcamaktan kurtarıyor. Ordu uçuşunuz için tarihlerinizi girip, tüm Ordu uçuşlarını tek seferde kıyaslayarak sizin için en uygun Ordu uçak biletini satın alabilir ve daha fazla zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.

Karadeniz’in en önemli şehirlerinden biri olan Ordu’da mutlaka görmeniz gereken yerler olarak Ulugöl, eşsiz bir doğa cenneti olan Hoynat Adası ve 2500 yıllık tarihiyle görenleri hayrete düşüren Ünye Kalesi gösterilebilir. Ayrıca Karadeniz mutfağının en lezzetli örneklerini Ordu’da tadabilirsiniz.

Ordu uçuşları 22 Mayıs 2015’te hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı’na yapılmaktadır. Ordu merkezine yaklaşık 90 km mesafede bulunan Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz üzerine inşa edilmiş tek havalimanıdır. Ordu-Giresun Havalimanı’na ulaşım hakkında detaylı bilgiyi en kısa zamanda sayfamızda bulabilirsiniz.

Ordu Havalimanları

Ordu-Giresun Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu’nun Gülyalı ilçesinde bulunan ve 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan bölgedeki ilk sivil havalimanıdır. Türkiye’nin ve hatta Avrupa’nın deniz üzerine kurulmuş ilk havalimanı olma özelliğini taşır. 3 km pist uzunluğuna sahip Ordu-Giresun Havalimanı’nın başta Ordu ve Giresun olmak çevre illere hizmet vermektedir. Ordu merkezine yaklaşık 90 km, Giresun merkezine ise yaklaşık 30 km mesafede bulunmaktadır.

Ordu Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Ordu Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Ordu'ya Ne Zaman Gitmeli?

Karadeniz bölgesinin en temiz kumuna ve en uzun kıyı şeridine sahip Ordu’da yılın 150 günü yağışlı geçiyor. Yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan kentte mayıs-eylül arası pek çok festival düzenleniyor. Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Ordu'nun Yöresel Lezzetleri

Galdirik kavurması, gendeme çorbası, mısır yarmalı aş sarması, pancar döşemesi, sakarca kayganası, papa, zetiyani, kelem sarması.

Ordu'da Görülmesi Gereken Yerler

Ulugöl:

Türkiye’nin 36. tabiat parkı olan Ulugöl, bol oksijenli havası, gür ormanları ve yemyeşil çayırlarıyla pek çok ziyaretçi çekiyor.

Ohtamış Şelalesi:

Karadeniz bölgesinin en büyük şelalesi olan 30 metre yüksekliğindeki Ohtamış Şelalesi, dağcılık kulüplerinin uğrak yeri.

Gölköy Kalesi:

M.Ö. 3. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen kale tarih boyunca gözetleme, sığınma ve savunma amaçlı kullanılmış. 150 metre yüksekliğindeki kale, etrafı çeşitli tuzaklarla çevrili olduğundan tarih boyunca hiç işgal edilememiş.

Yayla turizmi:

Argın, Çambaşı, Keyfalan, Korgan, Perşembe, Topçam, Yeşilce.

İnanç turizmi:

Yason Kilisesi, Taşbaşı Kilisesi, Samuga Ermeni Kilisesi, Muzadere Rum Kilisesi, Şaphane Kilisesi.

Fatsa’daki Cıngırt Kaya Mezarları’nı gezerken Anadolu tarihinin Ege ve Akdeniz’deki antik kentlerden ibaret olmadığını göreceksiniz. Perşembe’deki Yason Burnu, en güzel günbatımını seyredebileceğiniz yer. Doğu Karadeniz’in başlangıcı kabul edilen Ünye, Yunus Emre’nin ebedi ikametgâhı ve bir başka doğa harikası.

Ordu'da Alışveriş Önerileri

Fındık, kivi, bal, kolan, heybe, oyalı yazma, kaval, yakma resim.

Ordu'ya Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Ordu’da da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Gostil: Patates
 • Hingildim: Eğlence
 • Gazi: Çeyrek altın
 • Sekmen: Tabure
 • Gömgö: Yemyeşil

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X