Dünya Parmağının Ucunda!

Onur Air Uçak Bileti

Onur Air Kampanyalar (Kampanya ve Fırsatlar)

Sona Erdi
onur air uçak bileti kampanyaları

Onur Air ile Haziran Ayına Özel Fırsatlar

Onur Air ile haziran ayına özel İstanbul kalkışlı uçuşlarınızda herşey dahil fiyatlar sizleri bekliyor.

Devamı >
Sona Erdi
onur air erbil kampanyası

Onur Air ile Ramazan'da Erbil Uçuşları 90$

İstanbul ve Ankara kalkışlı Erbil uçuşlarınızda geçerli bu fırsatı kaçırmayın. Ramazan ayı boyunca İstanbul ve Ankara kalkışlı 90 $'dan başlayan fiyatlarla Erbil.

Devamı >
Sona Erdi
ikinci bilet yarı fiyatına

İkinci Bilet Yarı Fiyatına

Onur Air Havayollarından 30 Nisan’a kadar alacağın yurtdışı biletinin ikincisi %50 indirimli.

Devamı >
Sona Erdi
onur air kurban bayramı kampanyası logo

Bayramda Polis ve Askere Yüzde 50 İndirim

Onur Air’den polis ve askerler ile eş ve çocuklarına Kurban Bayramı’nda yüzde 50 indirimli uçma imkânı…

Devamı >
Sona Erdi
onurair viyana erken rezervasyon kampanyası

Onurair Erken Rezervasyon Fırsatlarıyla Viyana Uçak Bileti 49...

Onur Air erken rezervasyon fırsatları ile haftanın her günü tek yön Viyana Uçak Bileti vergiler dahil 49 €’dan başlayan fiyatlarla Ucakbileti.com'da

Devamı >
Tüm Kampanyalar

Onur Air Hakkında

Türkiye’nin en eski özel hava yolu şirketi olan Onur Air 1992 yılında kurulmuştur. İç hatlarda 13, dış hatlarda 9 farklı noktaya uçuş gerçekleştirir. Filosunda 23 adet uçak bulunur. Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı’dır. Onur Air, Türkiye’de uçak bakımlarını kendi hangarında gerçekleştiren tek özel hava yoludur.

Onur Air Uçuşlarında İkramlar

Onur Air uçuşlarında sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz içecekler, tatlı veya tuzlu atıştırmalıklar veya sandviçler ücretli olarak sunulmaktadır.

Onur Air Otobüs Servisleri

Onur Air uçuşlarınızın öncesinde veya sonrasında havalimanlarına gidip gelebilmeniz için Onur Air’in sunduğu otobüs servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Servis kalkış noktaları ve sefer saatleriyle ilgili detaylı bilgi için Onur Air’in websitesindeki Otobüs Servisleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Onur Air Bagaj Kuralları

 • Check-in kontuarlarında adınıza kaydedilerek teslim alınan tüm bagajlar kayıtlı bagaj kapsamına girer ve Onur Air’in sorumluluğu altındadır.
 • İç hat uçuşlarında kayıtlı bagajınız en fazla 15 kg olabilir. Daha ağır bagajlarınız için kg başına ödeme yapmanız gerekmektedir. Güncel bagaj limit aşımı ücretleri için Onur Air Müşteri Hizmetleri ile bağlantı kurabilirsiniz.
 • Uçağın bagaj bölümüne yanıcı, akıcı veya kırılabilen maddeler kabul edilmemektedir.
 • Eğer spor malzemelerinizi taşımak istiyorsanız, check-in esnasında ekstra ücret ödemeniz gerekir.

El Bagajları

Uçus esnasında yanınıza almak istediğiniz el bagajlarınız 8 kg’yi aşmamalı ve maksimum 25x45x56 cm boyutlarında olmalıdır. Eğer yanınızda daha büyük boyutlarda bir bagaj taşımak isterseniz, ekstra koltuk satın almanız gerekir.

El Bagajlarında Sıvı Madde Kısıtlaması

 • El bagajlaında sıvı madde taşımak belirli kurallar dahilinde mümkündür.
 • Taşımak istediğiniz sıvı maddeleri (macun, jel, maskara, krem, sprey, losyon, reçel, bal, pekmez gibi maddelerin tümünü kapsar) 1 litrelik, yaklaşık 20x20cm boyutlarındaki şeffaf kilitli poşet içerisinde taşıyabilirsiniz. Poşetin içine koyacağınız ürünlerin her biri en fazla 100 ml olmalıdır.

İstisnai Durumlar

• Bebeğin de uçakta yolculuk ediyor olması koşuluyla, sadece uçuştaki ihtiyacı kadar bebek maması taşınmasına izin verilir. 
• Kullanımının zorunlu olduğu doktor raporuyla belgelendiği sürece, ilaçların orijinal ambalajında taşınmasına izin verilir.

Özel Yolcu Tipleri

Bebek Yolcu

 • Doğumundan en az 48 saat geçmiş ve 3. yaş gününü henüz kutlamamış yolcular bebek yolcu statüsünde seyahat eder.
 • İlk 48 saatten sonra ve 7 güne kadar, uçmasına bir sakınca bulunmadığını gösteren doktor raporuyla bebek yolcuların uçakla seyahat etmesine izin verilir.
 • Bebek yolcuların yanında mutlaka bir refakatçi bulunmalıdır.
 • Lefkoşa uçuşlarında refakatçisi ebeveyni dışında biriyse, anne ve babasının ayrı ayrı noter onaylı muvafakatnamesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Eğer yanında anne ya da babası varsa, diğer ebeveyninin noter onaylı bu izin belgesini sunması gerekir.

Çocuk Yolcu

 • 3. yaş gününü kutlamış ancak 13 yaşından henüz gün almamış olan yolcular çocuk yolcu statüsündedir.
 • 7 yaşından gün almamış çocuk yolcuların tek başına seyahat etmesine izin verilmez. Yanında mutlaka bir refakatçi bulunmalıdır.
 • 7 yaşını doldurmuş 13 yaşından gün almamış çocuklar yalnız seyahat edebilirler ancak ebeveynleri ya da kanuni temsilcileri tarafından UM Yolcu (Refakatsiz Çocuk Yolcu) formu doldurulması gerekir. Refakatsiz Çocuk Yolcu, kalkış havalimanından teslim alınıp, iniş havalimanında ebeveynine ya da ebeveyni tarafından yetkilendirilmiş kişiye imza karşılığı teslim edilene kadar yer hizmeti personeli ve uçuş ekibinin sorumluluğu altındadır. Refakatsiz çocuk yolcu, yolculuğunun hiçbir anında yalnız bırakılmaz.

Öğrenci Yolcu

13-27 yaş arasındaki öğrenciler, öğrenci kimliklerini ibraz etme şartıyla Kıbrıs uçuşlarında öğrenci indiriminden faydalanabilirler.

Hamile Yolcu

 • Tekil gebeliklerde, hamile yolcular hamileliklerinin 35. haftası ve sonrasında, çoğul gebeliklerde ise 32. hafta ve sonrasında, doktor raporu sunsalar dahi, uçakla seyahat edemezler.
 • Doktorlarından aldıkları “uçakla seyahate etmesinde bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı raporlarla hamile yolcular, tekil gebeliklerde 28-35. hafta arası, çoğul gebeliklerde 28-32. hafta arası uçakla seyahat edebilir.

Hasta Yolcu

 • Bulaşıcı hastalığa sahip yolcular uçağa kabul edilmezler.
 • Hasta yolcuların uçakla seyahati ancak doktorlarından veya havalimanı dokturundan aldıkları, 10 günden daha eski tarihli olmayan, “uçakla seyahat etmesinde bir engel yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor rapouyla mümkündür.
 • Hasta yolcular uçuş esnasında bakıma ihtiyaç duyuyorsa, yanlarında refakatçileri olmadan uçağa kabul edilmezler.

Engelli Yolcu

 • Acil durumlarda uçuş ekibinin yönlendirmelerini tek başına yerine getiremeyecek durumdaki yolcuların yanlarında refakatçileri olmadan uçmasına izin verilmez.
 • Görme engelli yolcular, yanlarında eğitimli ve sertifikalı rehber köpekleriyle birlikte seyahat edebilirler. Köpeğin tüm sağlık belgeleri eksiksiz olmalıdır.

Onur Air Uçuşlarında Özel Sağlık Hizmeti Sunar Mı?

 • Onur Air sedye ile yolcu taşıma hizmeti vermemektedir.
 • Onur Air uçuşlarında medikal oksijen tüpü veya solunum cihazı sağlanmamaktadır. Ancak yolcuya ait oksijen tüpleri boş olarak uçağın alt kısmındaki bagaj bölümüne kabul edilir. Eğer yolcu oksijen tüpünü kullanmayı biliyorsa, uçuş saatinden 72 saat öncesine kadar talepte bulunarak bu oksijen tüpünü uçuş esnasında kullanabilir. Ancak oksijen tüpünün üzerinde “uçak kabininde kullanılması sakıncalı değildir” ibaresi bulunmalı ve irtifaya dayanıklı bir oksijen tüpü olması gerekmektedir.
 • Başbakanlık Özürlüler İdaresi tarafından sağlanmış Özürlü Kimlik Kartı’na sahip olan veya tekerli sandalyeye/Ambulift hizmetine ihtiyacı olduğunu doktor raporuyla belgeleyen yolcular için ücretsiz tekerlekli sandalye hizmeti sağlanır.

Onur Air Uçuşlarında Evcil Hayvan Taşınmasına İzin Verilir Mi?

Onur Air, sadece görme engelli yolcuların eğitimli ve sertifikalı rehber köpeklerini uçak içerisine kabul eder. Bunun dışında Onur Air uçuşlarında kabine evcil hayvan alınmamaktadır.

Onur Air Uçuşlarında Silah Taşınması Serbest Midir?

Uçak kabinine silahla girilmesine kesinlikle müsaade edilmez. Ruhsatlı silahlarınızı havalimanında silah teslim noktasına bırakabilir ve indiğiniz havalimanından teslim alabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X