Dünya Parmağının Ucunda!

New York Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Dünyanın merkezi olarak gösterilen New York, tüm dünyadan en çok ziyaretçi çeken şehirlerden biridir. New York’ta bir turist olarak belli başlı yerleri görmeye çalışmaktansa, orada bulunduğunuz süre boyunca hayatın akışına kapılmak ve bir New Yorklu gibi yaşamak size kesinlikle çok daha benzersiz bir deneyim yaşatacaktır. New York uçuşları İstanbul’dan, aktarmalı veya direkt olarak yapılabilmektedir. New York’un ana havalimanı olarak hizmet veren John F. Kennedy Havalimanı’na Türk Hava Yolları ile direkt olarak uçabilirsiniz. Yaklaşık 10.5 saat süren aktarmasız New York uçuşlarını Hepfly.com üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

New York’a Ne Zaman Gitmeli

Dünyanın pek çok ülkesinden New York’a sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin verilerine göre en ucuz New York uçak biletini alabileceğiniz tarih Şubat’ın ilk iki haftası. New York uçak biletinin en pahalı olduğu aylar Temmuz ve Ağustos. Seyahat tarihleriniz esnekse New York uçak biletini ortalama 52 gün önce almanızı tavsiye ederiz. Gün baz alınarak hazırlanan verilere göre ise en hesaplı uçacağınız gün Çarşamba, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

New York’un Yerel Tatları

Fastfood’un başkenti New York; hamburger, hot dog, pizza ve bagel’in dışında dünya mutfaklarından sayısız örneklerin bulunduğu restoranlarla dolu. İşte size bütçenize göre en iyi mekânlar:

 • 10 dolar ve altı: Prosperity Dumpling, Bolivian Llama Party, Nighthawk's Kitchen, Breakroom, The Cinnamon Snail.
 • 11-30 dolar: Upstate, Luke's Lobster, The Dead Rabbit, Amélie, The Greek.
 • 31-60 dolar: Traif, The Eddy, The Little Owl, Lulu & Po, Battersby.
 • 60 doların üstü: Gramercy Tavern, Eleven Madison Park, Chef's Table at Brooklyn Fare, Bouley, Gotham Bar and Grill.

 

New York’ta Görülmesi Gereken Yerler

 • Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, Times Meydanı.
 • Brooklyn Köprüsü, Metropolitan Sanat Müzesi, Central Park.
 • Madison Square Garden, Broadway, Soho, Rockefeller Center
 • Çin Mahallesi, Yankee Stadyumu, Bronx Hayvanat Bahçesi.

 

New York Seyahati İçin İpuçları

 • Günlük ya da 2-3-7 günlük New York City Pass alıp, New York’ta görülmesi gereken yerleri giriş ücreti ödemeden gezebilirsiniz.
 • Taksilerde ücretin yüzde 10’u kadar bahşiş vermek zorundasınız!
 • Trafiğin tek kelimeyle ‘berbat’ olduğu New York’ta metroyu kullanmak zaman kazandırır.
 • Çok sayıda gezilecek yerin ve yürümenin keyifli olduğu şehirde spor ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz.

 

New York’ta Alışveriş Önerileri

Alışveriş şehrin her yerinde… Yapmanız gereken tek şey ne almak istediğinize karar vermek ve bütçenizi ayarlamak. Hediyelik eşya dükkânlarından I love NY ya da Özgürlük Heykeli temalı tişört, takı ya da biblolar alabilirsiniz.

New York Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

New York Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

New York Havalimanları

 

John F. Kennedy Havalimanı

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı New York'un ana havalimanıdır. Yolcu sayısı bakımından Amerika'nın en büyük havalimanıdır. Amerikan Hava Yolları ve Delta Hava Yolları'nın merkezi konumundadır. Şehir merkezinin yaklaşık 20 km güneydoğusunda yer alır.

 

John F. Kennedy Havalimanı Ulaşım

AirTrain

Havalimanına ulaşım yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan AirTrain ile New York ve New Jersey'deki en önemli noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içinde, terminaller arasında yolculuk yapmak isterseniz AirTrain'i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Her gün, 24 saat hizmet veren AirTrain seferleriyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için John F. Kennedy Havalimanı'nın AirTrain sayfasını inceleyebilirsiniz. John F. Kennedy Havalimanı'nın websitesindeki ulaşım sayfasına göz atarak, havalimanına ulaşmak için tercih edebileceğiniz tüm alternatifleri detaylı olarak görebilirsiniz.

 

Newark Havalimanı

Newark Havalimanı New York şehir merkezinin 24 km güneybatısında yer alır. 2014 yılında yaklaşık 40 milyon yolcu tarafından kullanılmıştır.

 

Newark Havalimanı'na Ulaşım

AirTrain

Newark Havalimanı'na ulaşmak için en çok tercih edilen yöntem, her gün 24 saat hizmet veren ve şehrin diğer ulaşım seçenekleriyle bağlantısı olan AirTrain'dir. AirTrain seferleriyle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Newark Havalimanı websitesinin AirTrain sayfasını inceleyebilirsiniz. AirTrain dışında ekspres otobüsler veya trenleri tercih ederek de havalimanına ulaşabilirsiniz. Newark Havalimanı'na ulaşmak için mümkün olan diğer tüm seçenekler ve sefer saatleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Newark Havalimanı ulaşım sayfasına göz atabilirsiniz.

New York Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X