Dünya Parmağının Ucunda!

Nevşehir Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nin en çok turist ağırlayan ve kültürel dokusu bakımından en ilgi çekici şehirlerinden biridir. Nevşehir’den Kapadokya’da balon turu yapmadan, ünlü şaraplarından tatmadan, Ihlara Vadisi’ni ve yer altı şehirlerini ziyaret etmeden dönmeyin. Nevşehir uçuşlarının yapıldığı Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Kapadokya’ya yaklaşık 40 km mesafededir. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların yapılabildiği Nevşehir Kapadokya Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Nevşehir’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Nevşehir’in Yöresel Lezzetleri

Aside, ayva dolması, dolaz, gendirme yemeği, güğü çorbası, kayısı yahnisi, Nevşehir mantısı, tandır fasulyesi, testi kebabı.

 

Nevşehir’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Yeraltı Şehirleri: Derinkuyu, Kaymaklı, Mazı, Özkonak, Özlüce, Tatlarin.

  • İnanç Turizmi: St. Basil Şapeli, St. Jean Kilisesi, St. Barbara Şapeli, St. Catherine Şapeli, Çarıklı Kilise, Çavuşin Kilisesi, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Kırk Şehitler Kilisesi,

  • Pancarlı Kilisesi, Rahibeler ve Rahipler Manastırı, Tağar Kilisesi, Tatlarin Kilisesi, Yılanlı Kilise, Tokalı Kilise.

  • Müzeler: Göreme Açık Hava Müzesi, Hacıbektaş Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi, Hacıbektaş Veli Müzesi, Ürgüp Müzesi.

  • Kaleler: Ortahisar, Nevşehir, Roma, Uçhisar.

 

Nevşehir’de Alışveriş Önerileri

Avanos çömleği, Soğanlı bebeği, kabak çekirdeği, köftür, Dimrit üzümü, minyatür peri bacası, şarap, Ürgüp halısı, üzüm suyu.

 

Nevşehir Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Nevşehir Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kapadokya Havalimanı

 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı yıllık 700000 yolcu kapasitesine sahip olan ve İstanbul, Antalya ve Düsseldorf ' a direkt uçuşların yapıldığı bir havalimanıdır. 400 araç kapasitesine sahip otoparkı bulunmaktadır.

 

Nevşehir Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Nevşehir Havalimanı'na havayollarının sağladığı özel servislerle ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için havayolunuzla bağlantı kurabilirsiniz.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X