Muş Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Muş Havalimanı

1992 yılında sivil hava trafiğine açılan Muş Havalimanı oldukça köklü bir kuruluşa ve hizmete sahiptir. Muş Havalimanı uçak bileti temini yaptığınızda şehir merkezine yalnızca 17 kilometrelik bir mesafede kendinizi bulabilirsiniz. Yakınlarda yer alan Bitlis iline yaklaşık olarak 80 kilometre, Hasköy ilçesine yaklaşık olarak 20 kilometre ve Sungu beldesine de yine yaklaşık olarak 5 kilometrelik bir uzaklığı mevcuttur. Muş Havalimanı bünyesinde DHMİ kapsamında 67 personel, teknik işletim ve destek departmanında toplam 7 personel ve temizlik departmanında ise 16 personel ile profesyonel ve kaliteli bir hizmet vermektedir. Trafik ve yolcu istatistikleri göz önüne alındığında her geçen yıl uçak sayısında artış gözlemlenmektedir. 2014 yılında alınan verilere göre ise uçak sayısı 2086’ya yükselmiştir. Giden ve gelen yolcu sayıları yaklaşık olarak 170.000 civarına kadar yükselmektedir. 2014 yılında alınan veri tabanlarına göre ise yıllık toplam yolcu sayısının 315.000 civarında olduğu hesaplanmıştır. Her gün hız kesmeden ve ara vermeden İstanbul ve Ankara’ya uçuş seferleri yer almaktadır. Terminal binası ise iç hatlar ve dış hatlar olarak ayrılmaktadır. İç hatlar terminal binası 2490 metre karelik bir alana kurulmuştur. Dış hatlar terminalinin kapladığı alanda metre kare cinsinden bir ölçüm sağlanamadığı için kesin bir ölçüm verilmemektedir. Hem sivil hem de askeri bir havalimanı görevi görmektedir. Giriş çıkışları her zaman çok rahat olan ve yolculuk yapanların memnun kaldıkları bir havalimanıdır.

 

 

Sizler de Muş’a seyahat etmek istediğinizde ya da Muş’dan herhangi bir diğer şehre ya da yurtdışına seyahat etmek istediğinizde Muş Havalimanı uçak bileti ile dilediğiniz yere gitmeniz ve gelmeniz mümkündür. Her zaman tüm bilet fiyatlarında indirim ve kampanyalar uygulamakta olan Muş Havalimanı, uzman kadrosu ile son derece iyi bir hizmet ile karşınızdadır. Genel olarak ise havalimanının iç ve dış hatlarında Türk Havayolları, Pegasus Havayolları ve Atlas Jet Havayolları uçuş seferleri düzenlemektedir. Havalimanına ait adreste ise kalkış yapan ve varış yapan tüm uçaklara dair, uçuş seferlerine ve saatlerine dair bilgiler yer almaktadır. Havalimanına ait tüm yaklaşma ve kontrol merkezleri de en güzel şekilde yönetilmektedir. Tamamen sıkı bir güvenlik çerçevesi içinde havalimanına varışlar ve havalimanından kalkışlar düzenlenmektedir. Havayolu olarak yalnızca Muş Havalimanı hizmet vermektedir. Bu kapsamda, şehir merkezine yalnızca 17 kilometre uzaklıkta olan havalimanına ulaşım Nurevşan Turizm ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. Muş havalimanının yolcularına açık olan alanlarının toplamı ise 815 metre karedir. Havalimanı içerisinde yer alan araç kapasitesi ise 40’dır. Havalimanı içerisinde yer alan araçlar her alana tekabül edebilmektedir. Bu araçlar içerisinde itfaiyeler ve ambulans da yer almaktadır. Forklift ve rotatif araçların da mevcut olmasının yanı sıra traktör, süpürge, vakumlu pist süpürgesi, kar kaldırma araçları, otomobiller, minibüsler, dolmuşlar ve otobüsler de mevcuttur.

 

 

 Isı ve güç merkezinde ise tüm havalimanına güç sağlayan elektrojen grupları ve ısıtma brolörü mevcuttur. Muş Havalimanı uçak bileti temin ederek Muş’a seyahat ettiğinizde hem uçuşlarınızdan oldukça fazla konfor alacaksınız hem de iniş yaptığınızda havalimanı hizmetlerinden son derece memnun kalacaksınız. Her zaman son derece kaliteli bir şekilde kontrol altına alınan teknik bilgileri ve kolaylıkları ile yolcularını rahata kavuşturan bir özellik taşımaktadır. Muş Havalimanı bahar ve yaz aylarında etrafını saran lale tarlaları ile oldukça büyüleyici bir manzaraya sahip olmaktadır. Uçağınız iniş yaparken laleler oldukça muazzam bir şekilde sizlere kucak açmaktadır. Muş ovasına kurulmuş Türkiye’nin en güzel pisti olarak adlandırılan Muş Havalimanı sayesinde kendinizi son derece iyi hissedeceksiniz ve uçuşlarınızdan da, iniş ve kalkışlarınızdan da son derece memnun kalabileceksiniz. Ve sık sık yolcu bilgilendirme hizmetiyle de Türkiye’nin en kaliteli havalimanları arasında yer almaktadır. 25 yıla dayanan uçuculuk deneyimi ve tecrübeleri sayesinde her zaman, iniş ve kalkışlar için en çok tercih edilen havalimanları arasında yer almaya devam etmektedir. Muş Havalimanı el atmış olduğu bir proje kapsamında ise ‘’Yeşil Kuruluş’’ adında bir ünvan almaya hak kazanmıştır. Yapılan başvuruların, proje ve planların incelenmesi ve onay alması sonucunda Muş Havalimanı toplam 36 havalimanı ile birlikte bu ünvanın yazılı olduğu bir sertifika almaya hak kazanmış havalimanları içerisindedir.

 

 

Sizler de bir Muş Havalimanı uçak bileti alarak son derece yeşillik içerisinde yer alan ve rengarenk laleler ile kaplı alana kurulu olan havalimanına inişleri ya da buradan kalkışları sağlayabileceksiniz. Bu kapsamda aldığı sertifika ve ünvan sonucunda tüm ödemelerinde ve belgelerinde %20’lik bir dilime sahip olan Muş Havalimanı, tüm personelleri ile bu sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Ayrıca yolcuların zor durumları ve uzun yolculukları hesaba katıldığında, havalimanı içerisinde yer alan kafeterya ve diğer alanlar imdada yetişmektedir. Muş Havalimanı aynı zamanda engelsiz havalimanı projesi kapsamında yer alan havalimanlarından birisidir. Tüm engelleri aşmayı planlayan ve engelli vatandaşları düşünerek girilen bu projeden de çok güzel bir şekilde ayrılacağına hiç şüphe yoktur. Her zaman yolcularına ve gerekse yurtdışı ve yerli turistlerine daima en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmalar kaydetmektedir. Uzman personel ve elemanları sayesinde de bu amacına ulaşarak, son derece güvenilir, konforun içinde yer alan, ferah ve nezih bir şekilde uçuş seferlerini gerçekleştirmektedir. Her zaman danışmalar ve kontroller kapsamında çalışarak, yolcularını güvende tutmaktadır. Ve mutlaka her uçuşundan önce tüm yolcularına bilgilendirme uzmanlarını da çalıştırmaktadır. Buradan yapacağınız kalkışlar ya da inişler sizi her zaman memnun edecek. Ve ulaşım açısından da hiçbir zaman problemle karşılaşmayacaksınız. 

Muş Havalimanı Konumu

Adres: Muş Havalimanı, 49250 Çukurbağ Merkez/Muş
Kodu:
Telefon: (0436) 250 0004

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X