Dünya Parmağının Ucunda!
 • İzmir (ADB) - Antalya (AYT)
  20.07.2017
  44 TL
  Satın Al
 • İstanbul (SAW) - Antalya (AYT)
  28.05.2017
  47 TL
  Satın Al
 • Adana (ADA) - Antalya (AYT)
  30.05.2017
  47 TL
  Satın Al
 • Ankara (ESB) - Antalya (AYT)
  26.05.2017
  69 TL
  Satın Al
 • Trabzon (TZX) - Antalya (AYT)
  30.05.2017
  73 TL
  Satın Al
 • Gaziantep (GZT) - Antalya (AYT)
  31.05.2017
  87 TL
  Satın Al
 • Diyarbakır (DIY) - Antalya (AYT)
  28.05.2017
  87 TL
  Satın Al
 • Van (VAN) - Antalya (AYT)
  6.06.2017
  139 TL
  Satın Al

Ucuz Mersin Uçak Bileti Sorgulama

Yaz sezonunda artan Mersin uçak bileti fiyatları kabusunuz olmasın. Uçuş tarihlerinizden birkaç ay önce Hepfly.com’a gelin, tüm Mersin uçuşlarını tek sayfada görüntüleyin ve en ucuz Mersin uçak biletini seçerek kolayca satın alın.

Deniz turizmi ile de ziyaretçi çeken Mersin’in tarihi zenginliği de turizm açısından oldukça önem taşır. Uzunçaburç Kalıntıları, Asar Kalesi, Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti ve Cambazlı Kilisesi Mersin’in görülmesi gereken yerleri arasında sayılabilir.

Mersin’de havalimanı bulunmadığından Mersin uçuşları için Adana Şakirpaşa Havalimanı kullanılmaktadır. Mersin şehir merkezine yaklaşık 70 km mesafede bulunan Şakirpaşa Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiyi ve havalimanına ulaşım yöntemlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Mersin Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Mersin Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Mersin’e Ne Zaman Gitmeli

Yaz aylarının sıcak ve aşırı nemli geçtiği Mersin, Sanat Müziği, Narenciye, Tantuni Festivali ve Yemek Kültürü festivallerine evsahipliği yapıyor. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor. Son üç yılın ortalamasına göre uçmak için en ucuz ay mayıs. Mayısı, ucuzlukta şubat ve mart ayları takip ediyor.

Mersin’in Yöresel Lezzetleri

Babukannuş, cezerye, humus, içli köfte, kerebiç, palıza, bandırma, muska, sarı kabak kompostosu, sıkma, susamlı köfte, tantuni.

Mersin’de Görülmesi Gereken Yerler

300 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Mersin’in doğal kumsalları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Uzunçaburç Kalıntıları, Asar Kalesi, Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Cambazlı Kilisesi, Alahan Manastırı, Cennet ve Cehennem, Kızkalesi, Eshab-ı Kehf Mağarası, Anemurium kalıntıları, Kleopatra Kapısı mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Mersin’de Alışveriş Önerileri

Anamur muzu, cezerye, keçiboynuzu, domates reçeli.

Mersin’e Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Mersin’de de bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Ganeyaklı: Evli kadın
 • Cüzbüdük: Her şeye alınan
 • Narayacak: Yok
 • Ülübü: Fasulye
 • Musandıra: Ambar

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X